Debiut TX-TRAILERGUARD WABCO

Debiut TX-TRAILERGUARD WABCO

Debiut nowego rozwiązania do zarządzania flotą TX-TRAILERGUARD WABCO na Międzynarodowych Targach IAA Commercial Vehicles 2014.

Pierwsza zintegrowana platforma uruchomiona po nabyciu firmy Transics

WABCO Holdings Inc., wiodący globalny dostawca technologii poprawy bezpieczeństwa i efektywności pojazdów ciężarowych, zaprezentowała w dniu dzisiejszym na Międzynarodowych Targach IAA 2014 w Hanowerze, Niemcy, rozwiązanie nowej generacji do zarządzania flotą TX-TRAILERGUARD™. TX-TRAILERGUARD™ łączy w sobie funkcjonalność nagrodzonego rozwiązania w zakresie telematyki TrailerGUARD™ WABCO z oprogramowaniem TX-CONNECT™ Transics International. TX-TRAILERGUARD pomaga operatorom flot samochodów ciężarowych w poprawie poziomu ich bezpieczeństwa i efektywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

TX-TRAILERGUARD to pierwszy zintegrowany produkt przedstawiany na rynku po nabyciu przez WABCO w lutym 2014 r. firmy Transics, lidera na rynku europejskim, specjalizującego się w systemach zarządzania flotą. Innowacyjne rozwiązanie telematyczne obejmuje kompleksowe dane zebrane w czasie rzeczywistym z zaawansowanych pokładowych systemów kontroli hamowania, stabilności i wydajności WABCO z pomocą oprogramowania TX-CONNECT Transics i powiązanego z nim pakietu systemów telematycznych. TX-TRAILERGUARD umożliwia skuteczne zarządzanie samochodem ciężarowym, przyczepą, kierującym i ładunkiem w czasie rzeczywistym. Nowy zintegrowany system telematyczny będzie dostępny od 2015 r.

Wprowadzony na rynek w 2010 r., telematyczny system TrailerGUARD WABCO pozwala operatorom flot pojazdów ciężarowych zdalnie monitorować różnorodne dane eksploatacyjne pojazdu, takie jak wydajność elektronicznego układu hamulcowego (EBS), zawiadomienia o zagrożeniu wywróceniem się pojazdu, przebieg, obciążenia osi, ciśnienie w oponach, temperatura wewnątrz chłodni i stan drzwi oraz inne funkcje operacyjne. Ponadto TrailerGUARD oferuje zdalne funkcje diagnostyczne umożliwiające flotom zaplanowanie konserwacji zapobiegawczej. TX-CONNECT łączy te nowo dostępne strumienie danych w stosowne raporty dla dyspozytorów, zapewniając operatorom flot dodatkowe możliwości oceny sytuacji w celu poprawy stanu bezpieczeństwa i efektywności ich flot.

- Dzisiejsza prezentacja TX-TRAILERGUARD jest kolejnym potwierdzeniem zaangażowania WABCO w przyczynianie się do sukcesu flot pojazdów użytkowych na całym świecie. To oznacza dokonaną po raz pierwszy, potężną integrację kompleksowych danych gromadzonych w czasie rzeczywistym z zaawansowanych pokładowych systemów kontroli hamowania, stabilności i wydajności WABCO z oprogramowaniem Transics - powiedział Nick Rens, Prezes Dywizji Trailer Systems, Aftermarket and Off-Highway. - To telematyczne rozwiązanie nowej generacji dla przyczep oferuje operatorom flot bogate źródło danych w celu poprawy obsługi ich flot, zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności pojazdów oraz pomaga obniżyć koszty operacyjne.

Po przejęciu firmy Transics, WABCO sprawnie przyśpieszyła proces integracji i globalnej ekspansji rozwiązań do zarządzania flotą. Jak niedawno ogłoszono, WABCO podpisało umowę z Almarai z Arabii Saudyjskiej, jedną z największych na świecie firm mleczarskich. WABCO wyposaży całą flotę pojazdów długodystansowych Almarai, obejmującą ponad 1300 samochodów ciężarowych, w swoje wiodące w branży rozwiązania do zarządzania flotą.

WABCO zaprezentowało nowej generacji rozwiązanie do zarządzania flotą o nazwie TX-TRAILERGUARD™ na targach IAA 2014. To pierwszy przypadek integracji produktowej po przejęciu firmy Transics przez WABCO, które miało miejsce w lutym tego roku. TX-TRAILERGUARD umożliwia połączenie wszechstronnych danych zbieranych w czasie rzeczywistym przez zaawansowane układy hamulcowe, układy kontroli stabilności i wydajności firmy WABCO, z oprogramowaniem biurowym TX-CONNECT™ oferowanym przez Transics.


4trucks.pl / WABCO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL