Firmy transportowe – z czym to się je?

Firmy transportowe – z czym to się je?

W ostatnim czasie często można było natknąć się w telewizji na wzmianki, jak i programy dotyczące firm transportowych.

Właściwie nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że transport produktów jest tak skomplikowany i może być w to zamieszane więcej niż jedno przedsiębiorstwo. Byłam przekonana, że każda firma ma swoje ciężarówki, którymi przewozi produkty, którymi handluje. Okazuje się jednak, że to nie od końca działa w ten sposób.

Kto je przewozi i dostarcza?
Okazuje się, że większość firm wynajmuje firmę transportującą i podpisuje z nią umowę. Być może część umów jest podpisana na jakiś czas lub na stałą współpracę, jednak transport produktów może być także jednorazowy. A więc firma sprzedająca towar zobowiązuje się dostarczyć produkty, a z kolei firma transportująca zajmuje się załadunkiem produktów na swoje ciężarówki, a następnie dostarczeniem ich na odpowiednie miejsce.

Czym jest firma transportująca?
Każda firma transportująca to nic innego jak zbiór wykształconych kierowców oraz nowoczesne samochody. Dzisiaj każdy z samochodów w dobrze prosperującej firmie jest już wyposażony w system satelitarnego monitoringu jakim jest GPS oraz dwójmy numer , jeden polski, a drugi kraju do którego akurat jest transport produktów. Dzięki wbudowanemu GPS’owi, możliwe jest śledzenie trasy, którą poruszają się ciężarówki. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób możemy sprawdzić czy nasz towar jest bezpieczny i znajduje się na drodze do naszego kontrahenta. Jedną z firm transportujących, które posiadają system GPS i od długiego już czasu utrzymuje się na rynku jest firma Banex. Często jest tak, ze w ofercie firm przewozowych możliwy jest przewóz towaru nie tylko w całym pojeździe, ale także w jego części, gdyż część samochodów ma różną zabudowę wewnętrzną, co pozwala na przewóz samochodem różnych rodzajów produktu.

Dokąd firma zawiezie towar?
Jak wiadomo na rynku można zobaczyć wiele firm transportowych, które oferują nam przewóz naszych rzeczy w miejsce docelowe. Jak jednak z pośród tysiąca firm wybrać tą najodpowiedniejszą? Przede wszystkim zaczynamy od określenia kierunku, na który mamy posłać nasz transport. Część firm transportowych oferuje nam ściśle określone warunki. Wiąże się to z tym, że kierowca jest wtedy obyty z daną trasą i bez problemu w ekspresowym tempie jest w stanie się odnaleźć nawet gdy zabłądzi lub GPS wskaże złą trasę. Już wspomniana wcześniej firma Banex oferuje transport z Polski do Grecji oraz transport z Grecji do Polski. Czasem tylko jeszcze na Cypr. Gdy już obierzemy kierunek transportu to część firm będziemy musieli odrzucić, co zawęża pole naszych poszukiwań. Kolejną ważną sprawą jest by firma długo utrzymywała się na rynku i posiadała pozytywną opinię osób, które korzystały z jej usług. Jest to ważne, ponieważ komentarze te podkreślają jej rzetelność.

Tak więc, zanim kupimy owoce w supermarkecie, warto się zastanowić jaką drogę przebyły zanim trafiły w nasze ręce.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL