Nowe drogi w Koszalinie

Nowe drogi w Koszalinie

Kierowcy w Koszalinie mogą korzystać z dwóch nowych dróg zrealizowanych przez samorząd miasta. Są to ulice prowadzące do Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsza inwestycja to przedłużenie ulicy Cegielskiego od ronda przy ulicy Morskiej do ulicy Mieszka I na wysokości schroniska dla zwierząt. Druga trasa to ulica Strefowa od ulicy Mieszka I do ronda przy ulicy Przemysłowej/BoWiD.

Obie drogi dają w sumie ponad 2 km nowych tras wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem. W ramach prac przebudowano też 370 m ulicy Morskiej, wybudowano dwa ronda przy ulicy Morskiej//Krańcowej oraz BoWiD/Przemysłowej.

Wykonawcą jest koszalińska firma Infrabud, a koszt inwestycji wyniósł prawie 19 mln zł. Zrealizowane przedsięwzięcia są częścią kompleksowego programu uzbrojenia strefy o wartości przekraczającej 80 mln zł.

- Liczymy, że inwestycje przyciągną kolejnych inwestorów do naszej strefy. Na pewno poprawią komunikację w tym rejonie (kolejne udogodnienie, skrót na trasie Poznań - Kołobrzeg) i umożliwią zagospodarowanie atrakcyjnego terenu - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL