Łódź: W niedzielę otwarcie północnej nitki Inflanckiej

Łódź: W niedzielę otwarcie północnej nitki Inflanckiej

Po pięciu miesiącach od rozpoczęcia przebudowy ul. Inflanckiej (DK-1, DK-72) jezdnia północna na odcinku między Zagajnikową a Rondem Powstańców 1863 r. została doprowadzona do stanu przejezdności.

- W nocy z soboty na niedzielę przerzucimy na nią ruch z nitki południowej - zapowiada wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Katarzyna Mikołajec.

Choć wykończeniowe prace brukarskie będą trwały jeszcze pewien czas po otwarciu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dużym ułatwieniem będzie też pełna przejezdność ul. Warszawskiej: stanie się możliwy wjazd w Łagiewnicką. Przejazd z Warszawskiej w Inflancką będzie możliwy poprzez wyremontowaną pętlę autobusową na Rondzie Powstańców.

Samo skrzyżowanie zostało na razie przebudowane zaledwie w połowie. - Rozpoczynamy przebudowę drugiej połowy. W związku z tym wystąpią utrudnienia, ale wszystkie dotychczasowe relacje skrętne będą zachowane - zapewnia wicedyrektor ZDiT. Stałą trasę nadal będą omijały tramwaje linii 3 (ich kursowanie uniemożliwia właśnie przebudowa biegnącego przez skrzyżowanie odcinka torów).

Przerzucenie ruchu umożliwi rozpoczęcie przebudowy nitki południowej. Potrwa ona do końca całej inwestycji (według planu - do 31 października bieżącego roku). W jej trakcie roboty obejmą tarcze trzech ważnych skrzyżowań: z ul. Gibalskiego, Marysińską i Franciszkańską. Prace będą jednak etapowane w taki sposób, by można było przedostać się z południowej strony ulicy na czynną nitkę północną. Najpierw, do czasu zakończenia prac przy Marysińskiej, będzie on możliwy poprzez Franciszkańską.

Około połowy września (z nieznacznym opóźnieniem w stosunku do harmonogramu) ma zostać oddany do użytku odcinek Zagajnikowa - Strykowska. Drogowcy pracują tam na pełnej szerokości jezdni, dlatego konieczne było całkowite zamknięcie tego fragmentu ulicy. - Usunęliśmy tam wszystkie kolizje, kładziemy ostatnie warstwy stabilizacji, na które z kolei zaczniemy wysypywać kruszywo i wylewać warstwy bitumiczne - mówi K. Mikołajec. Powodem opóźnień były, jak tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta, zmiany w geometrii drogi, które wprowadzono, by uratować przed wycinką jak najwięcej drzew.

Przebudowa Inflanckiej to jedna z ważniejszych łódzkich inwestycji drogowych. Wycenione na prawie 40 mln zł zadanie realizuje firma Skanska. Na całej długości zostanie poszerzony przekrój ulicy (dodatkowy pas ruchu ma zostać przeznaczony wyłącznie dla autobusów i taksówek).


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL