NaviExpert sprzedał milion nawigacji

NaviExpert sprzedał milion nawigacji

_tryb_nawigacji_autostrada_-_600

W połowie listopada liczba nawigacji sprzedanych przez NaviExpert przekroczyła 1 milion. W 2010 r. na rynek trafiło 800 tys. licencji umożliwiających korzystanie z pierwszej  w Polsce nawigacji osobistej do telefonów komórkowych. Stanowi to wzrost o 400 proc.  w stosunku do 2009 r., kiedy to NaviExpert sprzedał 200 tys. nawigacji.

NaviExpert jako jedyna nawigacja GPS na polskim rynku oferuje trzy tryby nawigowania: nawigację samochodową, pieszą i nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dzięki ostatniemu trybowi nawigowania osoby posiadające aplikację NaviExpert mogą - jako pierwsze w Polsce - zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Firma  udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest  dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.

NaviExpert oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Przykładem może tu być technologia Community Traffic Online dzięki której system wie gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji  może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę.  W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja  informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie. W efekcie działania Community Traffic Online użytkownik aplikacji korzystając w niej podczas jazdy samochodem, dojeżdża do celu od 10 do 50 proc. szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Z aplikacją NaviExpert jest kompatybilnych ponad 90  proc. urządzeń dostępnych na rynku, czyli ponad 240 modeli telefonów komórkowych znanych marek: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola. Aplikacja działa ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi  na telefony komórkowe: Android, Symbian, Windows Mobile. Korzystanie z NaviExpert w przypadku posiadania wykupionego pakietu danych nie skutkuje ponoszeniem wysokich opłat. Aplikacja nie przeprowadza ciągłej transmisji danych, osoba korzystająca z niej ponosi opłatę tylko w momencie wytyczania trasy lub jej zmiany. W praktyce pobranie nawet najdłuższej trasy w Polsce oznacza transmisję danych na poziomie 300 - 400 kB. Przy krótszych trasach będzie to tylko kilkadziesiąt kB.

- Powodem popularności aplikacji NaviExpert wśród posiadaczy telefonów komórkowych jest dostarczenie innowacyjnych funkcji nawigacyjnych w atrakcyjnej cenie. Milion sprzedanych licencji jest dowodem, że oferowana przez nas usługa idealnie dopasowuje się do potrzeb i trendów rynkowych oraz stanowi dla nas motywację do dalszego rozwoju naszej aplikacji nawigacyjnej - mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Źródło: NaviExpert

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL