Jaki będzie nowy system poboru opłat na polskich drogach?

Jaki będzie nowy system poboru opłat na polskich drogach?

Korki tworzące się przed autostradowymi bramkami w punktach poboru opłat pokazują, że obecny system jest niedoskonały i wymaga zmiany.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, we wrześniu poznamy pierwszy plan rozwiązania problemu - podaje Polskie Radio.

Pierwszym krokiem do rozładowania korków była zeszłotygodniowa informacja premiera o podniesieniu szlabanów na autostradzie A1 prowadzącej nad morze. Uczyniono to ze względu na ogromne zatory tworzące się przed bramkami, na których uiszcza się opłaty za przejazd trasą.

Zbigniew Rynasiewicz, wiceminister infrastruktury i rozwoju, mówił w Polskim Radiu, że trwają obecnie prace nad rozwiązaniem, które wprowadzi nowy system poboru opłat, mający być mniej uciążliwym dla użytkowników.

- Nie należy na ten moment wykluczać żadnego z rozwiązań. Każde państwo chce takich rozwiązań, które będą przyjazne użytkownikom dróg na swoim terenie. Myślę, że nowe rozwiązanie będzie bardzo szybko, we wrześniu powstanie projekt, który pokaże w którym kierunku będziemy chcieli zmierzać - dodał.

Wojciech Trojanowski, wiceprezes Strabagu zwrócił uwagę na to, że nowy system poboru opłat powinien być wygodny dla podróżujących. Podkreślił, że należy dążyć do jednego spójnego systemu. Warto przypomnieć, że obecnie na polskich drogach funkcjonują cztery systemy poboru opłat.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL