DTŚ poprowadzi wprost do Gliwic

DTŚ poprowadzi wprost do Gliwic

Drogową Trasą Średnicową w ten weekend będzie można dojechać do Gliwic, a dokładnie do Sośnicy.

Prawie gotowa jest też pierwsza część DTŚ na terenie miasta. Na 8 sierpnia zaplanowano otwarcie ostatnich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu o łącznej długości 3 km - od centrum do granicy z Gliwicami. Zabrzański magistrat informuje, że trasa ma być udostępniona kierowcom w piątek w godzinach wieczornych. Gliwiczanie na średnicówkę wjadą poprzez rondo, przemieszczając się ulicą Sikorskiego w Sośnicy.

Prawie gotowa jest pierwsza z dwóch części Drogowej Trasy Średnicowej zlokalizowana na terenie Gliwic. Ten fragment ma długość 2,8 km, a prowadzi od granicy miasta z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Po drodze powstało m.in. kilka wiaduktów, most, przepusty i przejścia dla zwierząt. Kierowcy zyskają możliwość wjazdu z DTŚ na ul. Kujawską oraz na autostradę A1.

Węzeł ten to największe skrzyżowanie na całej średnicówce na Śląsku - szczególnie newralgiczne, bo zapewnia wygodne połączenie z najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi w regionie. Skrzyżowanie powstało 15 m nad ziemią i prawie 10 m nad autostradą. Sam most składa się z trzech osobnych obiektów i ma 450 m długości, a wszystkie drogi razem z łącznicami liczą prawie 2,5 km długości.

Wykonawcą pierwszej gliwickiej części DTŚ jest firma Skanska, a koszt inwestycji jest szacowany na mniej więcej 245 mln zł. - Prace zaawansowane są w 87 procentach. Obecnie prowadzone są roboty nawierzchniowe, układane są warstwy bitumiczne, przygotowywane jest oznakowanie i oświetlenie trasy, trwa wykańczanie obiektów konstrukcyjnych. Roboty mogą zostać sfinalizowane pod koniec października - informuje Danuta Żak, rzecznik prasowy DTŚ SA.

Trwają też prace przy budowie drugiej - ostatniej - części Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, przebiegającej przez centrum - od ulicy Kujawskiej do węzła drogi krajowej nr 88 z ulicą Portową.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL