Obwodnica Opalenicy otwarta

Obwodnica Opalenicy otwarta

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Opalenicy w Wielkopolsce. Droga została wybudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307, a uroczyste otwarcie nastąpiło 16 lipca.

Nowa droga biegnie od skrzyżowania ulicy Pożaryńskiej i Nowotomyskiej do rejonu skrzyżowania ulicy Bukowej i Poznańskiej. Trasa jest zlokalizowana po południowej stronie miasta i przebiega poza terenami zabudowanymi, przecinając obszary użytkowane rolniczo oraz lasy.

Obwodnica powstała w systemie "projektuj i buduj", a jej wykonawcą był Mostostal Warszawa. Najpierw firma wykonała dokumentację projektową i uzyskała wszystkie wymagane zezwolenia, a następnie przystąpiła do robót.

Całkowita wartość projektu to 43,7 mln zł, przy czym 37,1 mln zł to środki unijne z Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2007-2013. Pozostała kwota pochodziła z budżetu województwa wielkopolskiego.

Oddanie do użytku części południowej obwodnicy Opalenicy w ciągu DW-307 nie oznacza końca budowy obejścia tego miasta. Realizowane obecnie jest zadanie dotyczące budowy tak zwanej drogi zachodniej, która będzie stanowić udogodnienie dla transportu ciężkiego i odciąży od tego ruch w centrum miasta. To przedsięwzięcie jest inwestycją gminną.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL