Wrocław zakorkowany

Wrocław zakorkowany

Mieszkańcy Wrocławia nie mają powodów do zadowolenia. Centrum miasta jest zakorkowane do granic możliwości. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 18 km/h - wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

Stolica Dolnego Śląska w maju nie należała do najszybszych polskich miast. Prędkość osiągana w ścisłym centrum w godzinach porannego szczytu oscylowała w okolicach 22 km/h. W strefie okalającej centrum miasta (2-5km) jechało się  średnio 40 km/h.  Kierowcy wyjeżdżający poza miasto, np. al. Sobieskiego, Żmigrodzką czy Opolską w odległości 5-10 km od centrum poruszali się średnio 42- 47 km/h.  Wolniej jeździło się tylko w Gdańsku i Poznaniu.

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl we Wrocławiu jeździ się gorzej. Utrudnienia w ruchu czekają kierowców zarówno w centrum jak i na drogach dojazdowych. Największe powody do narzekań mają  poruszający się w promieniu do 2 km od centrum, średnia prędkość w godzinach porannego (6:00-9:00) i popołudniowego szczytu (16:00-18:00) nie przekracza 18km/h. Tak źle jeszcze nie było. Korki tworzą się na ulicach dojazdowych do Rynku oraz na ul. Grodzkiej, Erecińskiej i Grabiszyńskiej. Najgorzej wygląda centrum Wrocławia, zakorkowane jest Podwale, Piłsudskiego, Dyrekcyjna i okolice placu Społecznego. Szansy na dużo szybszą jazdę nie mają nawet kierowcy na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km jak i 10-15 km od centrum jedzie się ze średnią prędkością  oscylującą w granicach 40-44 km/h. Korki tworzą się na drogach dojazdowych do miasta.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który monitoruje online sytuację na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Wrocławia w godzinach od 6:00 do 22:0. W promieniu do 2 km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km, 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta. Już wkrótce pełny raport porównujący sytuację na drogach w największych miastach w Polsce.

Źródło: : Korkowo.pl

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL