Początek prac remontowych na A4

Początek prac remontowych na A4

Od 14 lipca do końca września tego roku potrwać ma zaplanowany remont autostrady A4 na odcinku 13 km między węzłem Bielany Wrocławskie i Krajków.

Wykonawca inwestycji jest firma Mota-Engil.

Umowa z wykonawcą została podpisana 6 czerwca. Prace będą odbywały się pomiędzy km153 a km175 na jezdni południowej w kierunku Opola. Remont zostanie podzielony na dwa etapy tak, by ruch na autostradzie przebiegał możliwie najbardziej płynnie.

Zakres prac obejmuje remont nawierzchni jezdni z ułożeniem warstw konstrukcyjnych (wiążącej i ścieralnej) z wyłączeniem nawierzchni na obiektach, na których przewiduje się wymianę wyłącznie warstwy ścieralnej, ścięcie, uzupełnienie i wyprofilowanie poboczy, odtworzenie i oczyszczenie rowów przydrożnych w ciągu autostrady A4, wymianę dylatacji bitumicznych obiektów inżynierskich.

Ponadto, bariery dwustronne zostaną wymieniona na bariery rozbieralne na przejazdach awaryjnych, wymianie będą podlegać też uszkodzone elementy odwodnieniowe, odcinki początkowe i końcowe istniejących barier ochronnych zewnętrznych.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL