Obwodnica Ząbkowic Śląskich otwarta

Obwodnica Ząbkowic Śląskich otwarta

Od dziś (7 lipca) kierowcy mogą korzystać z ponad 3 km drogi, która omija ulicę Kamieniecką w Ząbkowicach Śląskich.

Nowa droga wybudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 stanowi I etap obwodnicy miasta.

DW-382 stanowi swoisty kręgosłup transportowy terenów leżących pomiędzy Wrocławiem i Legnicą. Jest to jedna z najbardziej obciążonych ruchem tras w województwie dolnośląskim. Ulica Kamieniecka przebiegająca przez centrum Ząbkowic stanowi część tej trasy i do tej pory nie była przystosowana do stale zwiększającego się natężenia ruchu.

Ukończona inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z ciasnych ulic Ząbkowic Śląskich. Całkowity koszt zrealizowanych prac to 20 mln zł, przy czym 16,5 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

- Droga, którą dziś z dumą oddajemy do użytku to nie tylko nowa jakość układu komunikacyjnego dla całego systemu transportu w mieście, ale przede wszystkim podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców. Jestem przekonany, że ta inwestycja zwiększy dostępność komunikacyjną do terenów przeznaczonych na inwestycje w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przysłuży się Ząbkowicom Śląskim - podsumował wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak.

Inwestycja zakładała wybudowanie nowej drogi wojewódzkiej na odcinki od drogi krajowej nr 8 wraz z budową sygnalizacji świetlnej, do połączenia rondem z istniejącą drogą wojewódzką nr 382. Ponadto, przebudowano odcinek DK-8, wybudowano most nad rzeką Budzówką, wykonano przepusty, drogi serwisowej, pobocza. Wybudowano też i przebudowano sieć teletechniczną, elektroenergetyczną oraz wykonano urządzenia służące ochronie środowiska.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL