Otwarto kolejny odcinek obwodnicy

Otwarto kolejny odcinek obwodnicy

Do ruchu oddano kolejny odcinek koszalińskiego pierścienia drogowego.

Teraz turyści z całej Polski oraz mieszkańcy Koszalina mogą omijać centrum i poprzez obwodnicę dojechać do ulicy Morskiej, skąd dalej wjadą na drogę prowadzącą nad morze w kierunku Kołobrzegu i Mielna.

Nowy odcinek pierścienia drogowego ma prawie 800 m długości i biegnie od ulicy BoWiD do ulicy Morskiej. Jest to zupełnie nowa droga wybudowana przez Eurovię na zlecenia Zarządu Miejskich Dróg w Koszalinie.

W trakcie budowy jest jeszcze odcinek od ulicy Władysława IV do Morskiej, na którym powstanie 160-metrowy most oraz kolejne dwa z dziesięciu rond znajdujących się na trasie pierścienia. Cała trasa będzie miała 12 km długości i będzie przejezdna w październiku tego roku.

Przy nowej drodze budowana jest też ścieżka rowerowa i pełna infrastruktura drogowa. Koszt budowy całego pierścienia to 100 mln zł.

Nowa droga otwiera kolejne możliwości inwestycyjne miasta, między innymi pomiędzy ulicą Lechicką i Szczecińską (43 ha), poprawia układ komunikacyjny, odciąży śródmieście, pozwoli na zmniejszenie natężenia ruchu w śródmieściu Koszalina.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL