Koniec przebudowy DW-203 Iwięcino - Dąbki

Koniec przebudowy DW-203 Iwięcino - Dąbki

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie nowych mostów Bukowie Morskim na drodze wojewódzkiej nr 203.

Zgodnie z planem budowa nowych mostów oraz przebudowa całego odcinka DW-203 Iwięcino - Dąbki zakończyła się przed wakacjami.

Od połowy listopada 2013 roku prowadzono rozbiórkę starych przedwojennych mostów i budowano nowe. W tym czasie obowiązywał objazd drogą gminną, z której korzystały pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz pojazdy komunikacji publicznej. Pozostałe pojazdy były kierowane na objazd drogami krajowymi.

Pierwszy etap przebudowy DW-203 obejmował odcinek o długości 10 km z Koszalina do Iwięcina. W ramach prac zmodernizowano dziesięć skrzyżowań i dwa mosty na rzekach Uniesta i Polnica. Wartość projektu to 39,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 28,5 mln zł.

Na początku września 2012 roku rozpoczęła się przebudowa drugiego, ponad 11-kilometrowego fragmentu drogi z Iwięcina do Dąbek. Projekt przewidywał budowę ronda na skrzyżowaniu DW-203 z drogą prowadzącą przez Wierciszewo do Sianowa oraz przebudowę trzech mostów i przepustu. Obecnie trwają odbiory tego odcinka.

Droga wojewódzka nr 203 na przebudowanych odcinkach stała się bezpieczniejsza nie tylko dzięki nowemu oznakowaniu, ale też budowie ścieżek rowerowych, chodników, azyli dla pieszych i wysp spowalniających ruch. Kompleksowa modernizacja objęła poszerzenie jezdni do 6 m, budowę zatok autobusowych oraz kanalizacji deszczowej na obszarach zabudowanych.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL