Most na DW-780 w Chełmku otwarty

Most na DW-780 w Chełmku otwarty

Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 780 w Chełmku w Małopolsce. Uroczyste otwarcie drogi wraz z obiektem mostowym na rzece Przemszy odbyło się w zeszłą środę.

- Most, na którym dzisiaj stoimy, to finał ogromnej inwestycji, czyli remontu drogi wojewódzkiej nr 780, łączącej Małopolskę ze Śląskiem. Koszt samego mostu w Chełmku to blisko 10 mln zł - mówił marszałek Marek Sowa podczas oddania inwestycji do użytku.

Most przez rzekę Przemsza jest położony pomiędzy miejscowościami Chełmek i Chełm Śląski. W tym miejscu rzeka stanowi granicę pomiędzy województwem śląskim i małopolskim. Otwarcie mostu ma stanowić zachętę do jeszcze bardziej intensywnej współpracy między dwoma regionami.

Na zakończenie uroczystości marszałek Marek Sowa wraz z burmistrzem Andrzejem Saternusem i dyrektor ZDW Martą Maj dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Grzegorzowi Stechowi, zmarłego rok temu wieloletniemu dyrektorowi ZDW w Krakowie. To wyraz hołdu za jego zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej w gminie Chełmek i całej Małopolsce.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL