Zamieszanie wokół kratek trwa, promocje także

Zamieszanie wokół kratek trwa, promocje także

Ze względu na boom na auta z kratką oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację wokół przepisów dotyczących kratek, leasingodawcy rozszerzają swoje promocje na tego typu auta. BZ WBK Leasing do finansowania dodaje kartę paliwową w promocyjnej cenie 1,22 zł, a od 6 grudnia przyznaje dodatkowo 300 zł na paliwo wszystkim klientom, którzy podpiszą umowę na tego typu auto.

- Chcemy, żeby jak najwięcej przedsiębiorców wykorzystało szansę na tańsze o VAT zakupy, tym bardziej, że korzystne warunki prędzej czy później się skończą. Przedsiębiorcy wciąż mogą odliczyć cały VAT - wystarczy umowa leasingu na samochód spełniający prawo do pełnego odliczenia VAT, podpisana przed końcem 2010 r. oraz jej zarejestrowanie przez klienta we właściwym urzędzie skarbowym do końca stycznia 2011  - mówi Mariusz Włodarczyk, członek zarządu BZ WBK Leasing.

Choć wszystko wskazuje na to, że ograniczenia w odliczaniu pełnego VAT od zakupu i leasingu aut z kratką oraz paliwa do nich zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2011 r. To, czy stanie się to prędzej czy później nie jest ostatecznie przesądzone. W ostatnich dniach wielu prawników wyraża opinie, iż nowe regulacje są niezgodne z prawem i mogą jeszcze wrócić na wokandę Trybunału UE.
 

- Bez względu na zamieszanie w regulacjach, o zakup warto się postarać jak najszybciej z bardzo prozaicznego powodu. Aut zaczyna brakować u dealerów, a czas oczekiwania na najpopularniejsze modele, takie jak Skoda Fabia czy Ford Mondeo z dnia na dzień się wydłuża - mówi Tomasz Gęsicki, odpowiedzialny za segment pojazdów w BZ WBK Leasing.

Promocja na karty paliwowe dla aut <i>z kratką</i> trwa do końca roku. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na dowolny samochód o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, a więc nie tylko auto z kratką, ale też np. dostawczy osobowy, będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny na kartę paliwową do 31.03.2010 roku.

Źródło:Spółki Leasingowe BZ WBK (BZ WBK Leasing oraz BZ WBK Finanse & Leasing)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL