Długi weekend na A1 i A2

Długi weekend na A1 i A2

GDDKiA ogranicza na długi weekend utrudnienia na autostradach A1 i A2.

Nie będzie utrudnień na 15-kilometrowym odcinku A1 między węzłem Kutno Północ a MOP-ami Krzyżanów Wschód i Zachód, a na A2 pomiędzy Pruszkowem, Grodziskiem Mazowieckim a Wiskitkami od godziny 13.00 w środę do piątku godziny 8.00 nie będą prowadzone żadne prace na ciągu głównym autostrady, w pozostałych dniach prace gwarancyjne na tym odcinku prowadzone będą od 20.00 do 5.00.

Autostrada A1
Na odcinku Sójki (w. Kutno Północ) - Kotliska (w. Kutno Wschód) pierwsze samochody pojechały w kierunku Gdańska w listopadzie 2012 roku. Część prac umożliwiających oddanie do ruchu tego fragmentu autostrady, wykonał partner konsorcjum-firma Bogl a Krysl, po ogłoszeniu upadłości przez generalnego wykonawcę firmę Poldim. Do wykonania zostało jednak jeszcze dokończenie węzła Kutno Wschód (A1/DK92), budowa MOP-ów Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód, a także drogi dojazdowe i serwisowe oraz wszystkie wiadukty nad autostradą na całym 15-kilometrowym odcinku. Większość prac prowadzonych jest poza jezdnią. Zwężenie wprowadzane na trasie głównej jest konieczne dla prowadzenia robót (przejazdy sprzętu, dowóz materiałów). Jednak podczas najbliższego długiego weekendu kierowcom będzie udostępniona cała szerokość jezdni, a prace nie będą prowadzone.

Autostrada A2
Wykonawcy w czasie trwania gwarancji są zobowiązani do usuwania usterek. W zależności od zakresu wykonywanych prac wdrażany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu, mający na celu bezpieczeństwo kierowców, jak i pracowników wykonujących roboty na drodze.

Do końca czerwca 2014 r., wykonawca firma Boegl a Krysl, ma pozwolenie na prowadzenie robót gwarancyjnych na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki. Dla bezpieczeństwa kierowców jak i pracowników wykonawcy, zmiana organizacji ruchu na czas trwania robót przewiduje naprzemienne zamykanie około 2-kilometrowego odcinka jezdni. Kierowcy będą się wtedy poruszali w obu kierunkach drugą jezdnią. Zakres prac przewiduje wykonanie robót na obiektach biegnących nad jezdnią główną, a także w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami czy też na poboczach.

Natomiast do 13 lipca 2014 r., wykonawca firma Strabag, ma zakończyć roboty gwarancyjne związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym obiektów mostowych biegnących nad trasą główną na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowców jak i pracowników wykonawcy, zmiana organizacji ruchu na czas trwania robót przewiduje naprzemienne zamykanie pasów ruchu jednej jezdni w rejonie obiektów mostowych. Wykonawca będzie prowadził prace również w Punkcie Poboru Opłat Pruszków i Stacji Poboru Opłat Grodzisk Maz.

GDDKiA dbając o jakość budowanych dróg wydłużyła okres gwarancji (z roku lub dwóch lat na 5 do 7 lat). Dzięki temu wykonawcy na bieżąco monitorują wybudowane przez siebie drogi i powstałe usterki pilnie usuwają. Prace w ramach gwarancji prowadzone są na koszt wykonawcy i nie obciążają Skarbu Państwa.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL