Pobieranie danych z tachografu cyfrowego

Pobieranie danych z tachografu cyfrowego

neristop_600

Pobieranie danych z systemu tachografu cyfrowego dla wielu firm transportowych jest często lekceważonym obowiązkiem. Obsługując tachografy cyfrowe za pośrednictwem największej w Polsce sieci autoryzowanych warsztatów zauważamy pojazdy, w których dane nie były pobierane w czasie całej eksploatacji pojazdu. Obowiązek spoczywający na firmach to pobieranie danych z karty każdego kierowcy co 3 tygodnie i pobieranie danych z tachografu w samochodzie co 3 miesiące.

Wiemy, że obsługa niektórych urządzeń wymaga niemałej informatycznej wiedzy, wobec czego z sukcesem proponujemy od przeszło 5 lat przyrząd Stoneridge Electronics o nazwie OPTAC, pozwalający na maksymalnie uproszczone (4 przyciski) pobranie danych z karty w dogodnych warunkach biurowych bez wstępnego programowania urządzenia. Jedynie raz na 3 miesiące należy podłączyć przyrząd Optac do tachografu w samochodzie. OPTAC pozwoli na pobranie danych i bez jakiegokolwiek oprogramowania przeniesienie ich do komputera.
 
Dla wielu firm jest to wystarczająca czynność, aby spełnić wymogi ustawowe posiadania pobranych z karty (co 3 tygodnie) i tachografu (co 3 miesiące) danych. Dane te należy archiwizować, nie ma obowiązku ich analizy. Posiadacze programów mogą dane na komputerze wszechstronnie analizować w oparciu o możliwości swojego programu do analizy danych. Optac może być także doskonałym niezwykle funkcjonalnym i prostym uzupełnieniem wszelkich innych systemów.

NOWOŚĆ - Jeśli kierowca jest w dalekiej trasie, proponujemy urządzenie DIGIDOWN CR, które pozwoli na przesłanie danych z karty kierowcy poprzez system telefonu komórkowego. Dane pobrane z karty trafiają w formie załącznika do emaila, wprost do komputera zarządcy floty. Nie przekroczymy wtedy ustawowego terminu pobrania danych, a koszt to tylko transfer danych według stawek operatora. Założeniem jest, aby kierowca pobierał dane i sam je przesyłał, w ustalonych terminach, do zarządcy floty bezpośrednio z kabiny wszędzie tam, gdzie jego telefon ma zasięg. DIGIDOWN CR to doskonałe uzupełnienie systemów stosowanych w twojej firmie, również tych, przeznaczonych do kontroli kierowców.

Źródło Neris

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL