Kiedy obwodnica Augustowa połączy się z obecną DK-8?

Kiedy obwodnica Augustowa połączy się z obecną DK-8?

Budowa łącznika, dzięki któremu uda się połączyć obwodnicę Augustowa z drogą krajową nr 8 rozpocznie się dopiero w III kwartale 2014 roku - informuje "Gazeta Współczesna".

Rafał Malinowski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wyjaśnia, że wcześniejsze rozpoczęcie budowy łącznika nie jest możliwe ze względu na to, że inwestor nie posiada pozwolenia na budowę.

Obwodnica Augustowa umożliwi kierowcom przejazd od ronda, zlokalizowanego na obrzeżach miasta do Poddubówka. Dalej ruch powinna przejąć obwodnica Suwałk, jednak termin jej budowy został odsunięty w czasie, a realizacja inwestycji ruszy prawdopodobnie w 2015 roku.

Natomiast obejście Augustowa ma być gotowe w październiku bieżącego roku. Aby rozwiązać problem braku suwalskiej obwodnicy, GDDKiA zamierza wybudować łącznik, którym pojazdą samochody ciężarowe.

Kierowcy obawiają się, że GDDKiA może nie zdążyć z budową, a ruch samochodów ciężarowych zostanie skierowany do Suwałk. Rzecznik białostockiej GDDKiA uspokaja, że do tego nie dojdzie, a budowa łącznika zakończy się wraz z budową augustowskiej obwodnicy.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL