Do końca roku przybędzie 264 km nowych dróg

Do końca roku przybędzie 264 km nowych dróg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że jeszcze w tym roku odda do użytku 264 km dróg, w tym 42 km autostrad i 168 km dróg ekspresowych - informuje PAP.

W przypadku autostrad, na dniach ma być udostępniony odcinek A1 o długości 7,5 km ze Świerklan do Mszany w województwie śląskim. W skład projektu wchodzi również most, którego budowa miała się zakończyć w roku 2010. Oddanie do użytku tej trasy umożliwi otwarcie brakującego odcinka A1 i utworzy autostradowe połączenie aglomeracji Katowic z Czechami.

Do końca roku kierowcy pojadą także podkarpackim odcinkiem A4, prowadzącym od Tarnowa (węzeł Krzyż), do węzła Dębica Pustynia. Z kolei na A6, w Zachodniopomorskiem, powstanie węzeł Tczewska, który połączy z autostradą m.in. Szczecin-Dąbie.

Powstanie także 168 km dróg ekspresowych. Pełniąca obowiązki dyrektora poznańskiego oddziału GDDKiA, Mieczysława Cellary zapowiada, że w Wielkopolsce planowany jest do oddania odcinek S5 Kaczkowo-Korzeńsko, a także brakujący odcinek zachodniej obwodnicy Poznania. Obie inwestycje miały być do oddania przed Euro 2012.

W planach jest także udostępnienie fragmentu trasy S8 w województwie łódzkim - łącznie ponad 82 km, a także 37-km S17, będący częścią obwodnicy Lublina.

W sumie, biorąc pod uwagę fakt, iż w tym roku oddano już do użytku ponad 80 km dróg, do końca roku powinno zostać otwartych około 344 km. Pod koniec 2015 ma to być 71 km, w tym 40 km autostrady A4 oraz około 27 km dróg ekspresowych, głównie S8.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL