Bezpieczna trasa S3 z lubuską Policją

Bezpieczna trasa S3 z lubuską Policją

Odcinek trasy S3 łączący Międzyrzecz z Gorzowem Wlkp. został udostępniony dla kierowców.

Policjanci od samego początku dbają o bezpieczeństwo podróżujących podpowiadając w jaki sposób sprawnie i bezproblemowo pokonać nową drogę.

Krajowa "trójka" przebiega przez kilka miejscowości, w których dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń na drodze. W Deszcznie, Brzozowcu czy Skwierzynie w godzinach szczytu tworzyły się drogowe zatory. Piesi tłumaczyli, że przy takim duży ruchu problemem jest przejście w bezpieczny sposób na drugą stronę jezdni.

Otwarcie niemal 40 km nowej drogi szybkiego ruchu znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Dotychczas na odcinku łączącym Międzyrzecz z Gorzowem Wlkp. na DK nr 3 od 2012 roku doszło do 29 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 52 zostały ranne. Powyższe statystyki wskazują, że pomimo ciągłych kontroli i obecności policjantów na tej drodze, doszło do kilku tragicznych wypadków. Od początku minionego roku funkcjonariusze jak i sami kierowcy mają nadzieję, że liczba tragicznych zdarzeń już się nie powiększy.

Kilka minut po otwarciu nowej drogi zauważyć można było wielu kierujących, którzy w trosce o swoje bezpieczeństwo zjechali z krajowej "trójki" i wjechali na nowoczesną, dwujezdniową trasę. Fakt, że duża część drogi S3 prowadzi przez województwo lubuskie powoduje, że policjanci są jeszcze bardziej zmobilizowani i swoją pracą umożliwią wszystkim podróżującym płynny przejazd przez nasz region.

 

4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL