Jesienią kolejne rozszerzenie systemu viaTOLL

Jesienią kolejne rozszerzenie systemu viaTOLL

246 km autostrad i dróg ekspresowych zostanie jesienią objętych elektronicznym systemem poboru opłat dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Do połowy maja potrwają konsultacje społeczne nad projektem rządowego rozporządzenia w sprawie odcinków dróg, na których pobiera się opłatę za przejazd - podaje "Gazeta Wyborcza".

Plany Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zakładają, że od 1 września viaTOLL zostanie wprowadzony na autostradzie A1 z Torunia do Włocławian, na kończonym odcinku A1 ze Świerklan do Gorzyczek oraz na autostradzie A4 z Jarosławia do Korczowej. Jeżeli chodzi o drogi ekspresowe, opłat należy się spodziewać na S8 Syców - Wieluń i Łask - Rzgów, S19 Rzeszów - Świlcza i S14 Pabianice - Róża.

Od 1 października MIR chce, by elektroniczny pobór opłat funkcjonował na otwartym pod koniec zeszłego roku odcinku A4 z Dębicy do Rzeszowa i A1 z Włocławka do Kowala, który wkrótce zostanie oddany do użytku. Ruch na tym fragmencie A1 jeszcze wzrośnie, gdy powstanie węzeł Kutno. W tym tygodniu GDDKiA podpisała kontrakt z Budimeksem, który obejmuje między innymi budowę tego węzła.

We wrześniu system viaTOLL zostanie wprowadzony na 12-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 90 od węzła Jeleń do węzła Beldram w województwie pomorskim. Na tej trasie znajduje się most w Kwidzynie. Po kolejnych rozszerzeniach na koniec roku elektroniczny pobór opłat będzie obowiązywał na sieci dróg o długości 2917 km.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL