Gdzie powstaną węzły na S5?

Gdzie powstaną węzły na S5?

74 km drogi S5 w województwie kujawsko-pomorskim ma powstać do 2018 r. Najwięcej emocji na planowej trasie budzi rozmieszczenie węzłów drogowych - czytamy w "Expressie Bydgoskim".

W czteropasmową drogę ekspresową S5 zostanie przekształcona obecna DK-91. Początek drogi zlokalizowany będzie przy węźle autostradowym w Nowych Marzach. Wiadomo, że w powiecie świeckim będą funkcjonowały węzły w Sartowicach, Morsku, Przechowie i Dworzysku. W Morsku zostanie przeprowadzona tylko korekta łącznic węzła w miejscu włączenia go do projektowanej drogi ekspresowej.

- W Zbrachlinie powstanie węzeł na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S5 z DW-248 i drogą powiatową. W Niewieścinie nie przewiduje się węzła, tylko budowę wiaduktu drogowego nad trasą S5 w ciągu drogi gminnej i na przedłużeniu drogi powiatowej - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiej GDDKiA. Drogowcy obiecują zwiększenie tempa prac, co związane jest z lutową zapowiedzią rządu o większym budżecie na budowę dróg ekspresowych (wzrost z 37 do 62 mld zł).


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL