FleetBoard - partnerem w transporcie ciężarowym

FleetBoard - partnerem w transporcie ciężarowym

Spółka Daimler FleetBoard GmbH już od 10 lat oferuje swoim klientom pomoc w redukcji zużycia paliwa i kosztów transportu, optymalizację przewozów i komunikacji oraz usprawnianie procesów telematycznych. Dzięki systemowi FleetBoard łatwiejsze staje się zarządzanie pojazdami, transportem oraz czasem pracy kierowców. Oszczędności z tytułu używania systemu mogą wynieść nawet 9 100 euro rocznie na pojazd. Jak to możliwe?

- Od czasu kiedy nasza firma wykorzystuje system Fleetboard, nasi kierowcy pytają nas nie o zużycie paliwa, ale o technikę jazdy. System ten pozwolił nam zwiększyć ich umiejętności użytkowania ciągnika, co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Kiedyś promowaliśmy naszych kierowców tylko za oszczędność paliwa, teraz promowani są za całokształt prowadzenia pojazdu, co znacznie poprawia bezpieczeństwo czynne i bierne - mówi Przemysław  Haber, współwłaściciel firmy transportowej Duhabex.

Aby wszystkie zalety systemu FleetBoard zostały wykorzystane, musi on być prawidłowo obsługiwany przez kierowców. Wymaga to ich przeszkolenia. Dzięki informacjom zwrotnym, dostarczanym przez system, mogą oni poprawić styl jazdy oraz zredukowac zużycie paliwa już po pierwszych trzech miesiącach użytkowania. Zarządzający flotą może kontrolować koszty paliwa swoich pracowników, a więc możliwe staje się motywowanie do doskonalenia jazdy i nagradzanie najlepszych kierowców.
 
FleetBoard jest na rynku już 10 lat i wciąż rozwija swój produkt, coraz bardziej dostosowując się do potrzeb użytkowników. Od 2000 roku zmieniło się w nim wiele; wprowadzono usługę pobierania danych z karty kierowcy DTCO czy zdalnego pobierania pamięci masowej i certyfikacji. Nowością będzie FleetBoard w samochodach dostawczych (Sprinter już od 11 stycznia 2011, Viano i Vito koniec marca 2011) oraz w autobusach (od 2012 r.)

Źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL