Otworzą nowy węzeł przy obwodnicy

Otworzą nowy węzeł przy obwodnicy

Na opolski węzeł przy skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Jana III Sobieskiego i Budowlanych kierowcy po raz pierwszy wjadą w środę, 2 kwietnia, ok. godziny 18.

Zmiany w ruchu związane są z zamknięciem skrzyżowania - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Pod obwodnicą powstanie tunel dla pieszych i rowerzystów. Miejski Zarząd Dróg postanowił wpuścić kierowców na węzeł, by prace mogły być prowadzone bez drastycznych zmian w ruchu w centrum. Dzięki otwarciu węzła jest szansa na mniejsze korki w mieście.

Kierowcy jadący obwodnicą w kierunku Wrocławia będą z niej zjeżdżać dodatkowo wybudowanym pasem tuż przed skrzyżowaniem z ul. Jana III Sobieskiego i Budowlanych. Następnie dojadą do ronda na wysokości ul. Składowej, przejadą wiaduktem nad obwodnicą i skorzystają ze zjazdu z ronda. Z kolei jadący w kierunku Śląska skorzystają ze zjazdu przed skrzyżowaniem, a następnie ulicami: Budowlanych, Kępską i Luboszycką powrócą na rondo. Odnoga od północnego ronda ma być ukończona w ciągu dwóch tygodni. Przejmie ona ruch z trasy Czarnowąsy - centrum Opola.

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała na węźle do czasu ukończenia wszystkich prac przy tunelu pod obwodnicą i w okolicy węzła. Termin ukończenia inwestycji, której koszt to ok. 34 mln zł, planowany jest na połowę lipca tego roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL