Nowy Magazyn GEFCO Polska w Czeladzi

Nowy Magazyn GEFCO Polska w Czeladzi

GEFCO_-600

Pod koniec października GEFCO Polska zakończyło modernizację i przebudowę jednego ze swoich kluczowych oddziałów  w kraju, przeprowadzając się do nowej lokalizacji na terenie Parku logistycznego Alliance Silesia. Magazyn w Czeladzi jest obecnie najnowocześniejszą spośród polskich lokalizacji operatora.

Oddział GEFCO Polska w Czeladzi działał już wcześniej, jednak w celu zoptymalizowania przepływów został znacząco przeorganizowany. Poza przeprowadzką do nowej, bardziej funkcjonalnej lokalizacji, której łączna powierzchnia wynosi 2 200 m2 modernizacja magazynu dotyczyła przede wszystkich stosowanych rozwiązań. Opierała się ona  w znacznej mierze na rozwiązaniach zastosowanych wcześniej w słowackim oddziale GEFCO w Trnawie. Magazyn Automotive GEFCO w Trnawie jest jednym z najnowocześniejszych na Słowacji i stanowi punkt odniesienia dla innych placówek firmy w regionie.

- Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań i praktyk znanych ze Słowacji, magazyn w Czeladzi wyznacza kierunek, w jakim będą rozwijać się kolejne polskie oddziały GEFCO. Czerpanie z doświadczeń międzynarodowej sieci to jeden ze sposobów, w jaki GEFCO buduje swoją przewagę nad konkurentami na polskim rynku - mówi Olivier Large, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

Ważnym wyróżnikiem oddziału jest nowocześnie zorganizowana strefa cross-dock, zapewniająca wysoką produktywność i jakość dystrybucji. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań IT, obsługa magazynu może bardzo precyzyjnie monitorować status przesyłek i bardzo szybko reagować na potrzeby klientów. Obecnie w zmodernizowanym oddziale realizowane są procesy logistyczne dla sektora Automotive oraz innych gałęzi przemysłu. 

 Jest to  główny oddział dystrybucyjny dla południowej części Polski. Odgrywa istotną rolę, jeżeli chodzi o branżę Automotive. Charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością ze względu na obsługiwane branże, lokalizacje i czas dostaw. Szacuje się , że początkowo będzie tam pracować 9 do 12 osób. Dalszy jego rozwój będzie zależeć od osiągniętych wyników biznesowych, które już dziś, po kliku tygodniach funkcjonowania placówki w zmienionym kształcie, są bardzo zadowalające.

Źródło: GEFCO Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL