Od jutra objazdy trzech ulic na Bałutach

Od jutra objazdy trzech ulic na Bałutach

Choć właściwe prace budowlane na ul. Inflanckiej w Łodzi rozpoczną się w poniedziałek 24 marca, już dziś w nocy nastąpi zmiana organizacji ruchu na przyległych ulicach.

Warszawska (od Ronda Powstańców 1863 r. do wiaduktu kolejowego), Zagajnikowa (cała) i Sporna (od Zagajnikowej do Wojska Polskiego) zostaną wyłączone z ruchu. Możliwe będą tylko docelowe wjazdy gospodarcze.

Policja zaleca omijanie remontowanych odcinków z wykorzystaniem ulic: Stalowej, Wycieczkowej, Marysińskiej, Strykowskiej i Franciszkańskiej. Pracom przy wymianie nawierzchni będą towarzyszyły roboty dodatkowe: w przypadku Warszawskiej ma nastąpić także remont torowiska tramwajowego. Zagajnikowa zostanie zwężona z 3 do 2 pasów ruchu (miejsce obecnego trzeciego pasa zajmą miejsca parkingowe), a Sporna zyska pas przeznaczony wyłącznie do ruchu autobusów oraz wyodrębnione lewoskręty w ul. Wojska Polskiego.

Na ukończenie wymienionych wyżej zadań wykonawca remontu ma 60 dni. Gdy Warszawska, Zagajnikowa i Sporna będą przejezdne, nastąpi zamknięcie odcinka Inflanckiej między Strykowską a Zagajnikową. Zostanie on poszerzony do 2 jezdni po 2 pasy ruchu każda. Przebudowa Inflanckiej wraz z ulicami objazdowymi ma kosztować 40 milionów złotych. Zakończenie przewidziano na koniec października bieżącego roku.

W dniu 29 marca drogowcy zamkną północną nitkę Inflanckiej na odcinku Zagajnikowa - Rondo Powstańców 1863 r. Zwłoka w stosunku do zamknięcia trzech pozostałych ulic wynika - jak tłumaczy Zarząd Dróg i Transportu - z konieczności przystosowania jezdni południowej do przejęcia ruchu w obu kierunkach (m. in. wykonania tymczasowych przystanków autobusowych). Po jej wyremontowaniu ruch w obie strony zostanie przełożony na nią. Każda z jezdni Inflanckiej zostanie poszerzona o jeden pas ruchu, przeznaczony dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Rozpoczęcie remontu spowoduje zmiany tras szeregu linii komunikacji miejskiej. Od najbliższej soboty inaczej pojadą linie autobusowe: 57, 64, 81, 87 i nocna N6. W tydzień później dołączą do nich tramwaje linii 3 oraz autobusy 66. Szczegóły zmian przedstawia załączona mapka.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL