Pięć dodatkowych Tramino dla Poznania

Pięć dodatkowych Tramino dla Poznania

 

solaris_4T

Solaris dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu pięć dodatkowych Tramino S105p. Stosowna umowa została zawarta w czwartek, 28.12.2010, w siedzibie poznańskiego przewoźnika.

Pięć dodatkowych tramwajów to efekt skorzystania przez MPK z opcji rozszerzenia poprzedniego zamówienia, jaką daje prawo zamówień publicznych. W listopadzie 2009 r. podpoznański producent wygrał przetarg i podpisał umowę na dostawę 40 niskopodłogowych, klimatyzowanych pojazdów, których pierwsze egzemplarze są już w produkcji i zostaną dostarczone w czerwcu 2011 r.

- Cieszymy się z możliwości zakupu większej, niż w pierwotnych założeniach, ilości tramwajów Solaris Tramino. Pojawienie się na ulicach Poznania 45 sztuk, tak nowoczesnych tramwajów, będzie miało bezpośrednie przełożenie na komfort podróży naszych pasażerów oraz zdecydowanie podniesie poziom techniczny taboru MPK Poznań - ocenia Jan Firlik, dyrektor Przewozów Tramwajowych MPK Poznań.

Poznańskie Solarisy Tramino, wyposażone w klimatyzację, zabiorą na pokład do 229 pasażerów. Pojazdy będą posiadać sześć drzwi, z czego cztery podwójne o szerokości 1500 mm oraz dwoje drzwi pojedynczych o szerokości 750 mm każde. Wysokość podłogi tramwaju, nad torowiskiem w obrębie drzwi, to zaledwie 350 mm. Solarisy Tramino będą napędzane czterema silnikami trakcyjnymi, każdy o niezależnym zasilaniu.

- Solarisy Tramino, które produkujemy dla Poznania, mają nowoczesny design i najnowsze rozwiązania techniczne. Mogę zapewnić mieszkańców Poznania, że zostaną wykonane z najwyższą starannością i z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Poznań będzie mieć jedne z najbardziej nowoczesnych tramwajów w Europie - mówi Krzysztof Olszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Solarisa.

Źródło: SOLARIS Bus & Coach

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL