Dni Autobusów Mercedes-Benz (MOT) 2011

Dni Autobusów Mercedes-Benz (MOT) 2011

Organizowana co dwa lata firmowa impreza Mercedes-Benz jest magnesem przyciągającym prywatnych przewoźników  i specjalistów z branży lokalnej komunikacji publicznej ÖPNV z całej Europy.  Aż 6000 gości z ponad 20 krajów  odwiedziło w dniach od 17 do 20 listopada 2011 r. jubileuszu wyprodukowania pierwszego samochodu z silnikiem spalinowym - wystawę odbywającą się w mieście jego wynalazcy, Carla Benza (Mannheim).

125 lat temu Benz skonstruował pierwszy samochód, dziesięć lat później - autobus. Wydarzenie to dało początek niezwykłej tradycji i szybkiego rozwoju know-how, co zaowocowało bogatą ofertą innowacji przedstawionych w roku jubileuszu samochodów przez dział Mercedes-Benz Omnibusse. Na powierzchni 3500 m2 goście mieli możliwość zapoznania się z interesującym programem ramowym oraz z całą gamą autobusów spod znaku trójramiennej gwiazdy. Reprezentowane były autobusy miejskie i podmiejskie, a także międzymiastowe i turystyczne. Wśród nich nowy Citaro Mercedes-Benz, który jako pierwszy autobus niskopodłogowy jest dostępny w wersji z elektronicznym systemem stabilizacji jazdy ESP.

- Zaufanie to dobra rzecz, zarządcy parków samochodowych wiedzą jednak, że przejrzystość jest jeszcze lepsza i w procesie zarządzania  rentownie działającego przedsiębiorstwa nieodzowna. Wspólnie z Daimler FleetBoard GmbH oferujemy zatem klientom specjalny system zarządzania flotą autobusów  - powiedziała Angela Titzrath-Grimm, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej w spółce  Daimler Buses.

Nowe produkty przedstawiono jednak nie tylko w grupie autobusów miejskich, także wśród autobusów turystycznych pojawiła się nowość: rolę okrętu flagowego na imprezie pełnił model Mercedes-Benz Travego Edition 1 z silnikiem  Euro VI. Wyposażony w nowy silnik BlueEfficiency Power i nową skrzynię biegów oraz spełniający wymagania normy emisji spalin Euro VI,  Travego Edition 1 wyznacza nowe standardy w dziedzinie rozwoju napędów przyszłości. 
 
- Podczas Dni MOT goście mogli osobiście wypróbować nasze autobusy  na torze doświadczalnym. Gwiazdą był bez wątpienia nasz nowy Citaro -  mówi Roman Biondi, rzecznik marki w Mercedes-Benz Omnibusse EvoBus GmbH.

Innym ważnym wydarzeniem MOT była prezentacja systemu FleetBoard. Dotychczas  system zarządzania flotą autobusów był znany pod nazwą Omniplus BusFleet. Obecnie został on   udoskonalony i będzie w przyszłości udostępniany przez spółkę usług telematycznych, Daimler FleetBoard GmbH. Sympozjum Mercedes-Benz rozpoczęło się pierwszego dnia MOT, cyklem  czterech odczytów  poświęconych tematyce mobilności przyszłości.  Z dużym zainteersowaniem oczekiwano referatu <i>ÖPNV im Spannungsfeld von Politik und Wirtschaft</i>  -ÖPNV na styku polityki i gospodarki- Winfrieda Hermanna, ministra komunikacji i infrastruktury Badenii-Wirttem¬bergii. Miało ono na celu  kształtowanie mobilności dnia jutrzejszego i przedyskutowanie wspólnie z klientami i ekspertami możliwości, jakie otwierają się przed lokalną komunikacją publiczną.

- Mamy przeszło dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania flotami pojazdów użytkowych. W czasach wysokich cen oleju napędowego nasi klienci szczególnie cenią sobie możliwość znaczącego zmniejszenia zużycia paliwa za pomocą  FleetBoard  - dodał Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.

Źródło: Mercedes-Benz


 

Przeczytaj też:
Kolejne miasto postawiło na ekologię

Umowa na dostawę hybryd plug-in i stacji ładowania dla Grudziądza

Przyszłość krakowskiej komunikacji autobusowej

Elektryczne hybrydy 

Firestone podbija miasto

Uniwersalna opona do autobusów miejskich Autobusy Scania Citywide w Jastrzębiu-Zdroju

Pod koniec marca br. dwadzieścia pięć nowoczesnych niskopodłogowych autobusów miejskich Scania Citywide Euro 6 zostało oddanych do użytku firmie Warbus Sp. z o.o. Rekord w zadymieniu autobusów miejskich w Katowicach

W dniu 12 listopada 2015 r. inspektorzy z WITD w Katowicach wspólnie z Policją przeprowadzali kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Automatyczny system szybkiego ładowania w komunikacji publicznej

ABB przedstawia nowe rozwiązanie w zakresie szybkiego ładowania, które ma umożliwić funkcjonowanie zrównoważonego, bezemisyjnego transportu publicznego w Luksemburgu. Fatalny stan techniczny autobusów turystycznych

Od poniedziałku na terenie województwa zachodniopomorskiego inspektorzy ITD wykorzystują do kontroli stanu technicznego autobusów jedyną w Polsce w pełni automatyczną mobilną stację diagnostyczną. Autobusy Mercedes-Benz dla Emka-Trans

W dniu 18 marca b.r. przed pałacem w Radziejowicach nastąpiło oficjalne przekazanie 7 autobusów turystycznych Mercedes-Benz dla firmy Emka-Trans z Grodziska Mazowieckiego. Volvo Buses i Siemens

Volvo Buses i Siemens podpisały globalną umowę na dostawę kompletnych systemów miejskich autobusów z napędem elektrycznym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL