Wielton zwraca uwagę

Wielton zwraca uwagę

Znany polski producent przyczep i naczep po raz kolejny zaskakuje swoich klientów innowacyjnymi rozwiązaniami.

Z początkiem marca br. na rynek wjeżdża nowa gama produktów. Naczepy wywrotki serii Master stają się produktem "szytym na miarę". Klient, zamiast oferowanych dotąd 43 wariantów, może obecnie skonfigurować swój pojazd mając do dyspozycji, aż 130 dostępnych modyfikacji. Z dostępnych modułów można zbudować naczepę, która będzie najbardziej dopasowana do charakteru wykonywanej pracy. W oparciu o wirtualny konfogurator (który jest obecnie w przygotowaniu) klient, jeszcze w fazie zamówienia, będzie miał możliwość doboru odpowiedniego kształtu, rodzaju zamknięcia, masy własnej, kubatury, ładowności danej wersji pojazdu i wielu innych parametrów.

Andzrej Szczepek WIELTONAndrzej Szczepek – prezes Zarządu Wielton SA:
- Chcemy dostarczać klientowi nie tylko gotowy produkt lecz rozwiązanie, które pomoże mu efektywnie funkcjonowac na rynku transportowym.

W ofercie Wielton SA znajduje się obecnie ponad 60 typów pojazdów transportowych. Wśród nich znajdują się m.in. naczepy wywrotki aluminiowe serii Weight Master o kubaturze załadunkowej od 24 do 55 m3 i wadze do 4500 do 5950 kg oraz naczepa wywrotka do przewozu złomu serii Scrap Master ze skrzynią o pojemności 51 m3 i masie własnej 7800 kg.

Mariusz Golec WIELTONMariusz Golec – w-ce prezes Zarządu Wielton SA odpowiedzialny za produkcję:
- Klient będzie miał możliwość współdecydowania o ostatecznym kształcie swojego pojazdu.

Wielton zapowiada ostrą ofensywę na rynku pojazdów użytkowych. Dowodem tego jest ciągły rozwój biura konstrukcyjnego, które jest jednym z kluczowych działów w firmie. Efektywność transportu przekłada się na możliwość przewozu jak największej ilości ładunku, a ta z kolei zależy od masy własnej naczepy i jej ładowności.

Naczepy WIELTON  Wielton Wieight Master  Wielton SCRAP MASTER 

 

Lżejszy pojazd zapewnia większe możliwości transportowe i niższe zużycie paliwa. Klient, który ma możliwość odpowiedniej konfiguracji pojazdu z pewnością zyska na rentowności swojej firmy. Temu m.in. ma służyć szeroki wachlarz rozwiązań: 5 grup podwozii, wersja SL i HD, grubość ścian bocznych, odporność na ścieranie, podłogi, rodzaj tylnego zamknięcia, rodzaj i umiejscowienie siłowników hydraulicznych, różne osie, podesty, boksy narzędziowe itp.

PIOTR OGRODOWICZ WIELTONPiotr Ogrodowicz, dyrektor handlowy Wielton SA:
- Zmianiamy naszą filozofię. Zamiast sprzedawać chcemy pomagać kupować. Nasi handlowcy pomogą klientom wybrać i skonfigurować odpowiedni produkt.

Obserwując zmiany jakie dokonują się na przestrzeni kilku lat w spółce, nie sposób nie zauważyć mocnej pozycji, jaką ma obecnie Wielton w branży producentów naczep. Działania zarządu zdają się iść w dobrym kierunku, czego dowodem są stale rosnące wyniki sprzedaży. W ubiegłym roku Wielton sprzedał 6506 szt. pojazdów z czego 2876 szt. (516 szt. pojazdy agro) trafiło na polski rynek.

(MB)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL