Trasa Łazienkowska bez łącznic na lewym brzegu Wisły

Trasa Łazienkowska bez łącznic na lewym brzegu Wisły

Dzisiaj około godziny 22.00 wyłączone z ruchu zostaną estakady wjazdowe na Trasę Łazienkowską prowadzące z Żoliborza i Mokotowa w kierunku centrum.

Przez około sześć miesięcy arteria nie będzie miała połączenia z Wisłostradą.

Trwa budowa estakad łączących Trasę Łazienkowską z Wisłostradą - powstaje sześć ślimaków na lewym brzegu Wisły oraz jeden na prawym brzegu (łączy ul. Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską z północy na zachód).

Ostatnie dwie łącznice (prowadzące z Żoliborza i Mokotowa w kierunku centrum) zostaną wyłączone z ruchu w piątek 7 marca ok. godz. 22. Wykonawca przystąpi do prac rozbiórkowych, które potrwają około trzy tygodnie, potem rozpocznie się budowa nowych obiektów.

Przez około sześć miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą wyłączone z ruchu. Łącznie wyburzonych i zbudowanych od nowa zostanie dziewięć łącznic - jedna na Pradze i osiem przy Torwarze.

Budowa czterech najwcześniej (latem zeszłego roku) wyłączonych łącznic zakończy się w trzecim kwartale 2014 r. i po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie zostaną udostępnione kierowcom. Budowa łącznicy na węźle z Wałem Miedzeszyńskim ma zakończyć się w październiku. Wszystkie prace (czyli budowa 9 obiektów) mają potrwać do kwietnia 2015 roku, ich koszt wyniesie ok. 31 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL