Lifting opolskiej autostrady A4

Lifting opolskiej autostrady A4

Za trzy lata na całym opolskim odcinku autostrady A4, czyli ponad 80 km, pojawi się nowy asfalt - informuje "Nowa Trybuna Opolska".

Od maja do lipca GDDKiA w Opolu zamierza wyremontować 33 km trasy między węzłami Prądy i Dąbrówka.

Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie położony zostanie nowy dywanik asfaltowy. Przetarg na te prace zostanie ogłoszony wkrótce. Około 33 mln zł pochłonie remont nawierzchni na 12,8 km jezdni prowadzącej w kierunku Katowic oraz 20,3 km jezdni w stronę Wrocławia. Prace zostaną podzielone na etapy.

Podczas remontu jednej jezdni, ruch przekierowany zostanie na drugą. Mimo utrudnień w ruchu zarządca autostrady nie zamierza znieść lub zmniejszyć opłat za przejazd odcinkiem, na którym będą trwały prace. Miejsce objęte remontem będzie można objechać drogą krajową nr 94.

GDDKiA ma kolejne plany związane z autostradą. Do 2017 roku asfalt zostanie wymieniony na całym 80-kilometrowym odcinku A4 biegnącym przez województwo opolski. W przyszłym roku remontowane będą obie jezdnie od granicy z województwem dolnośląskim do węzła w Prądach. Z kolei w latach 2016-2017 asfalt zostanie wymieniony na odcinku od węzła Dąbrówka do granicy z województwem śląskim.

Pierwszy w historii remont nawierzchni opolskiej A4 został przeprowadzony w ubiegłym roku. Asfalt wymieniono na odcinku o długości 7,5 km między węzłami Prądy i Dąbrówka w kierunku Katowic. Był to najstarszy fragment autostrady, używany bez przerwy od ponad 12 lat.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL