Estakada nad obwodnicą w marcu

Estakada nad obwodnicą w marcu

Nowa estakada nad obwodnicą północną w Opolu już w marcu zostanie otwarta dla ruchu, jednak do tego czasu kierowców czekają spore utrudnienia - informuje "Radio Opole".

Obecnie ekipy budowlane przygotowują rondo zjazdowe, przez co zablokowana jest niemal cała ulica Budowlanych. Ruch prowadzony jest wahadłowo, samochody jeżdżą po utwardzonym poboczu.

Ślepa ul. Budowlanych
W godzinach szczytu ruch wahadłowy wywołuje bardzo duże korki. Ulicę Budowlanych w najbliższych miesiącach czekają jednak dużo większe zmiany, niż tylko zmiana organizacji ruchu. - Ulica Budowlanych po zakończeniu inwestycji będzie ślepa - informuje Mirosław Pietrucha, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Zakończenie prac przy węźle Sobieskiego przy obwodnicy północnej planowane jest na lato. - Po oddaniu do użytku estakady nowego węzła drogowego zaczniemy budować przejście podziemne pod obwodnicą. Będzie to dla nas technologicznie duże wyzwanie - dodaje Mirosław Pietrucha.

O inwestycji
Budowa węzła obwodnicy północnej Opola rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku. Koszt inwestycji to 34,2 mln zł (w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 13,8 mln zł). Wykonawcą robót jest firma Skanska.

Budowa węzła komunikacyjnego, w którym krzyżują się droga krajowa nr 45, 46, 94 (ul. Powstańców Warszawskich) z drogą wojewódzką nr 454 (ul. Budowlanych - Sobieskiego), ma na celu polepszenie warunków ruchu kołowego, rowerowego i pieszego. Poprawi się bezpieczeństwo (podziemne przejście dla pieszych i rowerzystów pod obecnym skrzyżowaniem ul. Budowlanych i Sobieskiego) , a także zwiększy się przepustowość istniejących dróg.

Nowy węzeł komunikacyjny rozładuje korki tworzące się na obwodnicy. Dzięki przebudowie skrzyżowania z ul. Budowlanych i Sobieskiego ruch na obwodnicy będzie płynniejszy. Projekt zakłada likwidację obecnego skrzyżowania z ulicami Budowlanych i Sobieskiego. Zakres inwestycji obejmuje także budowę przepustów, elementów ochrony środowiska, ekranów akustycznych oraz oświetlenia ulicznego. Skanska wykona oznakowania węzła oraz wyposaży go w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL