Wiadukty i mosty w fatalnym stanie

Wiadukty i mosty w fatalnym stanie

Sypią się lublińskie wiadukty. Miasto wprowadziło ograniczenia na dwóch estakadach w al. Kompozytorów Polskich.

Zagrożone są też dwa mosty i wiadukt na ul. Grygowej. Wszystko przez fatalny stan konstrukcji - informuje "Dziennik Wschodni".

Na wiaduktach w al. Kompozytorów Polskich wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wjazdu dla pojazdów o masie większej niż 15 ton (na razie nie dotyczy to komunikacji miejskiej ). Pojazdy jadące w stronę al. Solidarności mają do dyspozycji tylko prawy pas ruchu. Lewy pas trzeba było zamknąć, bo balustrada jest chwiejna i zapadł się krawężnik.

Lista usterek jest długa
- Ograniczenia będą obowiązywać aż do rozpoczęcia remontu - zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nie ma jednak wyznaczonego terminu rozpoczęcia prac. Po przeglądzie technicznym przeprowadzonym na przełomie lata i jesieni wiadomo tylko, że roboty muszą odbyć się w przyszłym roku. Lista usterek jest długa: zapadnięte dojazdy, niestabilna balustrada, zdegradowana nawierzchnia.

Wcześniej ograniczenia konieczne były na wiadukcie na ul. Grygowej. Tam nad torami kolejowymi można przejechać tylko w jednym kierunku. Wiadukt podtrzymują tymczasowe podpory. Osłabiony jest też most w ciągu ul. Fabrycznej nad Czerniejówką. - Ostatni przegląd wykazał, że nie trzeba jeszcze wprowadzać ograniczeń w ruchu - mówi Kieliszek.

W listopadzie zamknięto rozpadający się most na Czechówce w ciągu ul. Głównej. Tu Ratusz zdecydował się na budowę prowizorycznej przeprawy z podpór wypożyczonych od drogowców.

Kiedy remonty? Nie wiadomo
Za najpilniejsze urzędnicy uznają odnowienie mostu na Fabrycznej, ale w tym roku prace się nie zaczną. Podobnie jest z ul. Grygowej. W sprawie Głównej na razie krążą papiery, bo miasto chce się dowiedzieć, na jaką konstrukcję zgodzi się Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

W dzielnicy Czechów trwa aktualnie przebudowa wiaduktów w ciągu al. Smorawińskiego. W 2008 r. kontrolerzy wytknęli Ratuszowi, że wiadukty są źle odwodnione i dochodzi do korozji elementów zbrojenia. Niedawno północny wiadukt został rozebrany i jest wznoszony od podstaw.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL