Limitowana seria Scania V8 Black Amber

Limitowana seria Scania V8 Black Amber

 Scania_V8_Black_Amber_-_600

Po Dark Diamond z 2009 r. Scania wypuszcza kolejną, limitowaną serię niezwykłych ciężarówek. Mają wszystko, z czego słynie Scania V8, a nawet więcej. Na zaproszenie Scania, legendarna szwedzka firma Svempas zajmująca się tuningiem ciężarówek, przygotowała pojazd wyjątkowy pod każdym względem. Powstanie ich  tylko 100 sztuk, będzie oferowany na całym świecie.

Black Amber czyli tzw. czarny bursztyn, w głębokim, ciemnym odcieniu jest bardzo rzadki i przez to niezwykle cenny. Właśnie on zainspirował tegoroczną limitowaną edycję Scania V8. Podstawą dla limitowanej serii Black Amber jest nowa generacja Scania V8 przedstawiona w kwietniu 2010 r. Ciężarówki te są dostępne z kabinami Highline lub Topline. Silnik można zamówić w zależności od potrzeb: Euro 5 lub EEV. Do wyboru są wersje od 500 KM i 2,400 Nm do niesamowitych 730 KM i 3,500 Nm w najmocniejszym modelu. Jedyne w swoim rodzaju, ciemnobrązowe dzieło Black Amber wzbogacone jest grafiką łączącą akcenty matowe i błyszczące oraz chromowanymi detalami. Wnętrze skomponowano ze specjalnych materiałów o wysokiej jakości. Jest komfortowe i eleganckie. Uwagę przykuwają dodatki.  Każdy pojazd z limitowanej serii Black Amber jest osobiście podpisany przez założyciela firmy, którym jest Sven-Erik Bergendahl Svempa i nosi indywidualny numer od 1 do 100.

Stu fanów Scania ma teraz szansę posiąść wyjątkową ciężarówkę, bazującą na nowej gamie Scania V8. Razem z firmą Svempas i jej zespołem, stworzyliśmy design, który będzie wyróżniał się zawsze i wszędzie. Bez względu na to czy mówimy o kabinie z zewnątrz, czy też o jej wyposażeniu, nie ma najmniejszej wątpliwości jak wiele troski i uwagi włożyliśmy w projekt. Naturalnie zachowaliśmy tradycyjne cechy Scania V8: nieposkromioną moc, ekonomię eksploatacji i wytrzymałość - mówi Kristofer Hansen, szef stylistów Scania.

Black Amber - wyposażenie specjalne na zewnątrz: metaliczny lakier Black Amber na kabinie i spojlerach. Dekoracyjne, czarne, matowe płomienie ze złocistymi, lśniącymi obwódkami Wlot powietrza w kolorze Black Brilliant. Lusterka zewnętrzne i emblematy przy klamkach w połyskliwym odcieniu Piano Black . Ksenonowe reflektory w oprawie w odcieniu Piano Black w osłonie przeciwsłonecznej. Stopnie wejściowe pokryte anodyzowaną, czarną powłoką. Aluminiowe felgi w kolorze Black Brilliant z chromowaną osłoną i nakrętkami kół. Na zewnątrz w ciągnikach Metaliczny lakier Black Amber na osłonach bocznych i pokrywie akumulatora. Rury wydechowe z polerowanej stali nierdzewnej, końcówka wydechu udekorowana nitowanym, metalowym panelem. Podest roboczy z wykończeniem w kolorze Black Brilliant, wstawki V8 w odcieniu Piano Black na belce z przyłączami naczepy. Emblematy V8 i paski ze szczotkowanego aluminium na osłonach bocznych Światła stop LED na górnej krawędzi spojlerów bocznych. Dwa reflektory robocze za kabiną, pomarańczowe światła obrysowe LED na podeście roboczym

Wnętrze czarne skórzane fotele z przeszyciem pośrodku i pomarańczowym symbolem V8. Kierownica pokryta czarną, perforowaną skórą ze wstawkami w odcieniu Black Amber. Czerwone światła ostrzegawcze LED na drzwiach, czarna, skórzana mata na tunelu środkowym z pasem nawiązującym do symbolu V8 w kolorze Black Amber. Tablica limitowanej serii Black Amber z numerem egzemplarza i podpisem Svempy, umieszczona na tylnej ścianie kabiny. Czarne dywaniki z czarnym obszyciem przed miejscem kierowcy i pasażera. Multimedia Radio z odtwarzaczem DVD oraz nawigacja z wysuwanym monitorem telewizor LCD 22 cale.W Quad Box umożliwiający kontrolowanie (odbieranie/wyświetlanie sygnału) z czterech kamer. Kamera cofania z obiektywem bliskiego i dalekiego zasięgu. Specyfikacje mogą się różnić w zależności od kraju sprzedaży. Scania V8 - gama modeli limitowana seria Black Amber może być wyposażona w każdy z silników Scania V8, o pojemności 15,6 lub 16,4 l w różnych wariantach. Jest dostępna jako ciągnik siodłowy lub podwozie.

Źródło: Scania Polska

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL