TEAMCENTER - globalną platformą PLM

TEAMCENTER - globalną platformą PLM

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, poinformował, że Peguform, wiodący dostawca w branży motoryzacyjnej, wybrał oprogramowanie Teamcenter® , najczęściej wykorzystywane rozwiązanie do zarządzania cyklem życia produktu, jako platformę do zarządzania danymi produktowymi, dokumentami i procesami PLM. Oprogramowanie Teamcenter będzie sukcesywnie wdrażane we wszystkich lokalizacjach.

Firma Peguform, produkująca części, systemy i gotowe elementy z tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej w 16 zakładach, wybrała Teamcenter z myślą o standaryzacji procesów PLM. Peguform wymienia złożony zestaw środowisk systemowych, częściowo własnego pomysłu. Przed podjęciem tej decyzji firma Peguform przeprowadziła szeroko zakrojoną sześciomiesięczną ocenę różnych rozwiązań, w czasie której każdy dostawca miał za zadanie zaprezentować zdolność wspierania szeregu wymogów dla fikcyjnego projektu.

- Taka kompleksowa ocena okazała się szczególnie przydatna przy podejmowaniu decyzji. Około 30 naszych pracowników z różnych obszarów w firmie wystąpiło w roli jury - w końcu ta decyzja ma wpływ na całą firmę. Oprogramowanie Teamcenter okazało się zdecydowanym zwycięzcą w niemalże wszystkich testowanych kategoriach oraz najlepszym rozwiązaniem dla Peguform, dzięki przekonywującym wynikom testów oraz zasłużonej reputacji na rynku - mówi André Scheidhammer, dyrektor/szef zarządzania procesem w Peguform.

W 2005 r., firma Peguform zaczęła pracować z oprogramowaniem  Tecnomatix®, wiodącym pakietem do cyfrowej obsługi produkcji, wykorzystując go do projektowania nowych zakładów i linii produkcyjnych oraz do usprawniania procesów produkcyjnych. Wdrożenie Teamcenter daje firmie do dyspozycji globalną, kompleksową platformę PLM. Wszystkie odpowiednie obszary, od planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), budowy, planowania produkcji po oprogramowanie biurowe będą integrowane etapami. Firma Peguform planuje najpierw przenieść do Teamcenter dane CAD oraz zarządzanie dokumentacją, a w dalszej kolejności - następne obszary.

- Ta decyzja to kolejny dowód na to, że Teamcenter stanowi dla branży motoryzacyjnej niezawodne narzędzie do realizacji zadań PLM. Siemens PLM Software koncentruje się na wsparciu producentów oraz ich dostawców w celu usprawnienia procesów i szybszego dostarczania coraz doskonalszych produktów na rynek dzięki kompleksowej technologii PLM - mówi Urban August, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający w Niemczech, Siemens PLM Software.

Źródło:  Siemens

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL