A1 na Śląsku będzie gotowa w maju

A1 na Śląsku będzie gotowa w maju

W maju tego roku kierowcy powinni bez problemów przejechać całą autostradą A1 z Gorzyczek przez Mszanę - tak wynika z informacji przekazanych podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa przez Lecha Witeckiego, szefa GDDKiA.

Otwarcie A1 w maju
- Po wybraniu firmy Intercor po zerwaniu umowy z Alpine Bau prace idą pełną parą, mam cotygodniowe raporty z postępu prac. wykonawca robi wszystko, żeby w maju uruchomić ten obiekt mostowy - oznajmił Witecki i dodał, że zależne jest to od dobrych warunków pogodowych.

Szef GDDKiA poinformował, że do wykonania pozostało niewiele prac, a są one związane z chodnikami oraz wylaniem ostatniej warstwy asfaltu na obiekcie mostowym w Mszanie. Aktualnie demontowane są rusztowania, pomyślnie zakończyło się sprawdzania próbnych kabli.

- Maj 2014 roku to jest ten moment, kiedy chcielibyśmy uruchomić obiekt mostowy MA-532 i zlikwidować objazd na autostradzie A1 - zapowiedział Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Co z podwykonawcami Alpine?
Witecki wyjaśnił również sytuację związaną z pomocą podwykonawcom firmy Alpine Bau, która przed Intercorem zajmowała się budową A1 z Mszany do Gorzyczek. Poinformował, że Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie w związku z upadłością Alpine Bau. Gdy dokument się uprawomocni, umożliwi wypłacanie pieniędzy przedsiębiorcom pokrzywdzonym przez Alpine Bau.

Szef Generalnej Dyrekcji polecił poinformować telefoniczne podwykonawców, by dotarła do nich wiadomość. Dodał, że nie powinno być problemów z uregulowaniem zobowiązań wobec tych przedsiębiorców.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL