Zima zatrzymała budowę S17

Zima zatrzymała budowę S17

Nadszedł czas, w którym mróz i śnieg uniemożliwiają budowę drogi S17 na Lubelszczyźnie. Na obwodnicy Lublina między węzłem Jastków i Lublin Sławinek nie dzieje się wiele.

- Prace prowadzone są w bardzo ograniczonym zakresie - mówi "Kurierowi Lubelskiemu" Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Rzecznik wyjaśnia, że prowadzone są tylko te prace, które można wykonywać niezależnie od warunków pogodowych, na przykład montaż ekranów akustycznych lub drobne prace przy obiektach inżynierskich.

Zanim zima wstrzymała budowę, Dragados realizujący obwodnicę Lublina przyspieszył prace przy budowie estakady nad doliną Bystrzycy. Zabetonowano już całą płytę obiektu, co oznacza, że można przejechać górą całą jego długość. - W tym miejscu trwały już prace wykończeniowe - dodaje Nalewajko.

Obwodnica miała być gotowa do 6 grudnia 2013 roku, jednak nowy termin wskazywany przez GDDKiA to czerwiec bieżącego roku. Opóźniona jest też budowa odcinka węzeł Lublin Sławinek - węzeł Jastków. Powodem jest osiadanie jezdni na 750-metrowym odcinku trasy biegnącym przez dolinę Ciemięgi. Ekspertyza, która wykaże, co jest przyczyną sytuacji i jak ją rozwiązać, będzie gotowa w połowie marca.

Trwają już prace przygotowawcze do budowy kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17 od Sielc do Warszawy, GDDKiA ogłosiła już przetargi na odcinki łączące Warszawę z istniejącą trasą. Cała droga ekspresowa łącząca stolicę Mazowsza i Lubelszczyzny ma być gotowa w 2018 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL