Protestują, bo chcą przyspieszyć budowę S5

Protestują, bo chcą przyspieszyć budowę S5

Na najbliższy poniedziałek zaplanowano w Żninie protest mający przyspieszyć realizację drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiele osób nie wierzy, że trasa będzie gotowa do 2018 roku - pisze "portalkujawski.pl". Protest powinien zainteresować mieszkańców Szubina, gdyż przyszłość tego miasta zależy od szybkiego powstania S5.

Szubin posiada obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 5, która w przyszłości stanie się częścią drogi ekspresowej S5. Trasa znacznie zmniejszyła ruch tranzytowy w samym Szubinie. Mimo to, wciąż pojawiają się duże trudności komunikacyjne w Zamościu, Rynarzewie, Kołaczkowie i Kowalowie. Realizacja trasy S5 pozwoliłaby udrożnić przejazd przez gminę i wpłynęłaby na jej rozwój.

Z powodów bezpieczeństwa na głównej ulicy Rynarzewa, leżącego na północ od Szubina, zamontowano sygnalizację świetlną, która sprawa, że czasem pojawiają się korki. Budowa drogi ekspresowej S5 sprawiłaby, że samochody nie wjeżdżałyby do Rynarzewa, a to przełożyłoby się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Kwestie bezpieczeństwa stanowią jeden z głównych powodów, dla których w poniedziałek zostanie zorganizowana blokada drogi krajowej nr 5 w Żninie. To w tym mieście często dochodzi do wypadków spowodowanych dużym ruchem tranzytowym.

Protest w Żninie rozpocznie się o godzinie 14.00 przy ulicy Szpitalnej. W planach są też blokady wzdłuż drogi krajowej nr 5 w innych częściach województwa.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL