Mszana dostanie 1,3 mln zł za uszkodzone drogi

Mszana dostanie 1,3 mln zł za uszkodzone drogi

Po długich negocjacjach władz gminy Mszana i firma Intercor, kończąca budowę autostrady A1 na południu Śląska, doszły do porozumienia w sprawie wysokości odszkodowania za drogi gminne uszkodzone w czasie tej budowy. Gmina otrzyma 1,3 mln zł.

Ze strony gminy umowę parafował wójt Mirosław Szymanek, a ze strony wykonawcy, prezes Piotr Jurczyk. Inwestora, czyli GDDKiA, reprezentowała Ewa Tomala-Borucka, dyrektor katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tomala-Borucka zaznaczyła podczas podpisania porozumienia, że gmina Mszana jest ostatnią z powiatu wodzisławskiego, w której uregulowano kwestię odszkodowań za uszkodzenie dróg. Wójt Mszany zaznaczył, że wciąż będą trwały rozmowy z GDDKiA i wykonawcą dotyczące między innymi odwodnieni, a także indywidualnych spraw mieszkańców.

Prezes Intercoru zapowiedział, że 30 czerwca tego roku cała inwestycja ma być zakończona. - trzeba skupić się na tym, by jak najszybciej dokończyć budowę mostu i autostrady - mówił Piotr Jurczyk. Wójt Szymanek podziękował wszystkim zaangażowanym w sprawy związane z budową autostrady A1, w tym posłowi Krzysztofowi Gadowskiemu za podejmowane inicjatywy parlamentarne i organizowanie spotkań z osobami decyzyjnymi.

Szymanek podziękował także dyrektor katowickiej GDDKiA i prezesowi Intercoru za osiągnięcie porozumienia. - Negocjacje były twarde, ale owocne. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Dziękuję firmie za pozytywne nastawienie do naszych problemów - powiedział wójt.

Wynegocjowana kwota w wysokości 1,3 mln zł zostanie przelana na konto gminy najpóźniej do 10 lutego tego roku. Początkowo, gmina oszacowała koszt naprawy uszkodzonych dróg na 3,5 mln zł, natomiast poprzedni wykonawca, firma Alpine Bau, oferowała samorządowi jedynie 200 tys. zł.

- W negocjacjach każdy z partnerów musi ustąpić. Innym rozwiązaniem byłby długi proces sądowy, ale nie wiadomo, ile udałoby się uzyskać, ani kiedy. Uważam, że osiągnięty kompromis jest dla gminy korzystny - podkreślił Mirosław Szymanek.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL