ecoRoute HD na polskim rynku

ecoRoute HD na polskim rynku

nawigacja_600

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, wprowadza na polski rynek ecoRoute HD, łatwy w instalacji nadajnik, który pozwala na wymianę danych pomiędzy komputerem pokładowym samochodu a kompatybilnym urządzeniem nawigacyjnym Garmin nüvi. Rozwiązanie takie umożliwia monitorowanie na bieżąco kluczowych parametrów pracy pojazdu. Dzięki temu możemy zoptymalizować styl jazdy, co przełoży się również na ograniczenie zużycia paliwa i oszczędności w naszym portfelu.

Do korzystania z ecoRoute HD niezbędne jest kompatybilne urządzenie Garmin nüvi. Sam nadajnik nie wymaga skomplikowanej instalacji - podłącza się go do standardowego portu diagnostycznego samochodu (OBD II). W ten sposób uzyskać można dostęp do najważniejszych parametrów i danych dotyczących naszego pojazdu (RPM, temperatura płynu chłodzącego, przepływ powietrza i paliwa oraz wielu innych), które są przesyłane bezprzewodowo (Bluetooth), a następnie wyświetlane na ekranie Garmin nüvi.

Na podstawie otrzymanych informacji, wyliczane jest również m.in.: aktualne zużycie paliwa, poziom emisji spalin czy obciążenie silnika. Dodatkowo system ecoRoute HD daje możliwość odczytywania i wyświetlania na ekranie nawigacji kodów diagnostycznych (Diagnostic Trouble Codes - DTC). Urządzenie  umożliwia również ręczną dezaktywację niektórych komunikatów, takich jak np. check engine. Niewątpliwą zaletą jest opcja dostosowania wyświetlanych wskaźników do potrzeb danego kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco możemy monitorować interesujące nas parametry, co pozwala na zoptymalizowanie naszego stylu jazdy (prędkość, przyśpieszenie, hamowanie itp.) tak, aby zminimalizować zużycie paliwa. Jest ono  kompatybilne z najpopularniejszymi modelami nawigacji samochodowej z serii nüvi, które wyposażone zostały w łączność Bluetooth, takimi jak: 1290, 1390, 1490, 1690, 3790. Urządzenie będzie również zgodne z produktami Garmin, których wprowadzenie do sprzedaży jest dopiero planowane.

Kierowcy korzystający z rozwiązania Garmin ecoRoute HD uzyskają łatwy dostęp do wielu informacji, takich jak: temperatury - na wlocie powietrza, płynu chłodzącego; położenie przepustnicy i obciążenia silnika; ciśnienie na przewodzie wlotowym rozgałęzionym; akumulator i system zasilania; wskaźnik przepływu powietrza; kąt wyprzedzenia zapłonu;  poziom emisji spalin.

Użytkownicy nawigacji nüvi, oprócz standardowych opcji szybkiej trasy i najkrótszej trasy, mają także możliwość wyboru trasy zapewniającej najniższe zużycie paliwa. Korzystając z ecoRoute i raportów zużycia paliwa  - Fuel Report, przebytej trasy - Mileage Report oraz podpowiedzi dotyczących ekonomicznej jazdy, kierowcy mają możliwość oszczędzania paliwa jeszcze na etapie planowania podróży. Fuel Report umożliwia dokładne śledzenie zużycia paliwa w danym czasie, a Mileage Report monitoruje zużycie paliwa na oznaczonych fragmentach trasy. Kierowcy mogą również dostosować nüvi do danego samochodu wybierając odpowiedni profil pojazdu  z menu narzędzia ecoRoute. Dzięki temu można będzie podać dokładne zużycie paliwa oraz cenę paliwa, co pomoże w obliczeniu oszczędności jakie uzyskamy po wybraniu danej trasy. Aby sprawdzić czy dany model nawigacji nüvi jest zgodny z ecoRoute należy odwiedzić stronę www.garmin.com/ecoroute.

EcoRoute HD - to jedno z najnowszych, innowacyjnych rozwiązań, opracowanych przez inżynierów firmy Garmin, która od ponad 20 lat z powodzeniem dostarcza najwyższej klasy produkty dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, morskiej czy turystycznej.

- EcoRoute HD to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć koszty eksploatacji samochodu. Kluczem do tego są informacje wyświetlane na bieżąco a dotyczące parametrów pracy naszego auta. Dotychczas produkty Garmin znakomicie się sprawdzały jako intuicyjna i skuteczna nawigacja. Dzięki ecoRoute HD, do wymienionych wcześniej plusów, będzie można dodać także ekonomiczną i bezpieczną jazdę - powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin  Polska.


Źródło: Garmin International

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL