Kolejny odcinek wschodniej obwodnicy we wrześniu

Kolejny odcinek wschodniej obwodnicy we wrześniu

Budowany jest odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z Siechnic do Żernik Wrocławskich. Ten fragment ma być gotowy we wrześniu 2014 roku - pisze "Gazeta Wrocławska".

Między Siechnicami a Żernikami powstaną dwa wiadukty i nowa 5-kilometrowa jezdnia oraz most nad Brochówką. Przy wiadukcie WD1 wykonywane jest tymczasowe podparcie pod konstrukcję nośną. Trwa również formowanie nasypów. Przy drugim wiadukcie kolejowym zabetonowano i zaizolowano wszystkie fundamenty. Zabetonowane są też trzy z czterech podpór. Ostatnia zostanie dokończona w najbliższych dniach.

Z kolei pod mostem przez Brochówkę profilowane jest dno i brzegi rzeki, które następnie zostaną umocnione kamiennymi materacami o geowłókniną. Na budowie prowadzone są również prace ziemne. Tworzone są nasypy, którymi pobiegnie jezdnia, stabilizowane jest również podłoże.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia umożliwi kierowcom szybki dotarcie do autostrady A4 i drogi wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy bez konieczności przedzierania się przez centrum Wrocławia. Docelowo obwodnica wschodnia wraz z trasą A8 i odcinkiem autostrady A4 będzie tworzyć system obwodnic miasta. Cała trasa od węzła w Bielanach Wrocławskich do skrzyżowania w Długołęce będzie miała około 30 km długości.

Pierwszy fragment WOW od Siechnic do Łan ma 8 km długości i jest otwarty od lutego 2013 roku. Obecnie trwa budowa odcinka Żerniki - Siechnice o długości 5 km. Koszt jego budowy to 162 mln zł.

Natomiast trasa na odcinku Żerniki - Bielany i Łany - Długołęka jest wciąż w fazie projektowania. Koszt każdego z fragmentów jest szacowany wstępnie na około 170 mln zł. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego liczy na to, że budowa całej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia zakończy się w 2017 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL