Solaris Tramino w ruchu liniowym

Solaris Tramino w ruchu liniowym

Solaris_Tramino_-_600

Od 29.01.2011 r. kursy na regularnej linii w Poznaniu rozpocznie Solaris Tramino. Na początek z nowoczesnego, niskopodłogowego tramwaju będą mogli skorzystać pasażerowie linii nr 14 łączącej Piątkowo z Górczynem. W kolejnych tygodniach będzie również pojawiał się na pozostałych liniach.  Solaris Tramino, który od jutra wyjedzie na poznańskie torowiska, aby w regularnym ruchu wozić pasażerów, to jeszcze nie pierwszy tramwaj z dostawy 45 sztuk zaplanowanych na lata 2011-2012. To przedseryjny egzemplarz, który spełnia wszystkie wymogi by wozić pasażerów i który przez ostatnie miesiące był testowany w Poznaniu.

Umowa dzierżawy tramwaju pomiędzy firmą Solaris a poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym została podpisana na trzy lata. W okresie jej obowiązywania poznański przewoźnik będzie płacić tylko i wyłącznie za przejechane kilometry z pasażerami. Umowa przewiduje, że Solaris będzie mógł wypożyczać tramwaj na targi i prezentacje. Bieżącą obsługę serwisową zapewnia producent tramwaju. W pierwszych tygodniach kursowania Tramino, motorniczym MPK będzie towarzyszyć pracownik firmy Solaris, który w razie potrzeby będzie służyć wiedzą na temat nowego pojazdu.

-Zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie tego pojazdu, głównie w celu zebrania dodatkowych doświadczeń z eksploatacji w rzeczywistym ruchu z pasażerami. Dzięki temu zarówno motorniczowie oraz obsługa techniczna będzie doskonale przygotowana na przyjęcie pierwszej partii Solarisów Tramino, które dotrą do nas w połowie tego roku. Do prowadzenia Solarisa Tramino została już oddelegowana grupa najlepszych motorniczych którzy przeszli specjalne szkolenie - mówi Jan Firlik Dyrektor Pionu Przewozów Tramwajowych w poznańskim MPK.

Źródło: SOLARIS Bus & Coach


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL