Zimowy raport drogowy

Zimowy raport drogowy

Korki w pobliżu centrów handlowych rosną, tak samo jak nerwowość kierowców. To nieomylny znak, że zbliżają się święta.

Pomimo, że są one okazją do odpoczynku zmotoryzowani powinni zachować czujność. W przeciwnym razie pod choinką mogą znaleźć... mandat. Sprawdziliśmy, w jakich miejscach Polski spotkanie patrolu policji jest najbardziej prawdopodobne.

Do świąt trzeba się dobrze przygotować i nie chodzi tu tylko o zakup prezentów czy skompletowanie 12 potraw. Kierowcy powinni dobrze przygotować się do podróży. - Przed wyjazdem z domu warto upewnić się, że będziemy prowadzić sprawny pojazd, bo nawet przepalona żarówka może skutecznie utrudnić jazdę i narazić zmotoryzowanych na mandat - mówi Kinga Przybysz z serwisu Korkowo.pl - Warto zatroszczyć się też o siebie i siadać za kółko wypoczętym - dodaje Przybysz.

Częste kontrole - oto one
W trasie przyda się nie tylko ostrożność ale i doza wiedzy. Z danych systemu Yanosik wynika, że najwięcej Miejsc Częstych Kontroli - 25 - można spotkać na drodze krajowej nr 7 prowadzącej z Żukowa k. Gdańska, przez Warszawę aż do granicy ze Słowacją w Chużnem. Na drugim miejscu z liczbą 13 MCK znalazła się droga krajowa nr 5 (łącząca województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie oraz dolnośląskie). Na trzecim miejscu z 12 MCK mamy drogę krajową nr 12 (biegnącą równoleżnikowo od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą).

Będzie powtórka z rozrywki?
- Planując zimowe podróże warto wziąć pod uwagę także zeszłoroczne doświadczenia kierowców - mówi Anita Pohl z Yanosik.pl - W trakcie trwania okresu świątecznego w 2012 roku (23 - 27 grudnia) najwięcej kontroli policji, bo 96 odnotowano na drodze krajowej nr 7, która łączy północ i południe Polski - dodaje Pohl. Sporo, bo 34 kontrole zgłoszono także na drodze krajowej nr 92, która łączy Rzepin z Poznaniem i Warszawą. Na trzeciej pozycji uplasowała się krajowa "dwójka" przebiegają od woj. lubuskiego do lubelskiego. W zeszłe święta odnotowano tam 26 kontroli.


4truckspl / Creandi.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL