EFL zarejestrował największą ilość nowych samochodów

EFL zarejestrował największą ilość nowych samochodów

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) za rok 2010, Europejski Fundusz Leasingowy zarejestrował w okresie od stycznia do grudnia ub. r. 14 736 sztuk nowych pojazdów. Firma, po raz kolejny, potwierdza i umacnia swoją pozycję lidera rynku leasingu w obszarze pojazdów lekkich.

Statystyki CEPiK pokazują, że Europejski Fundusz Leasingowy w grudniu zarejestrował 2 612 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5T DMC, zaś licząc od początku roku liczba ta wyniosła 14 736 sztuk. Tym samym udział EFL w rynku OSD wynosi 17,1 proc., a dynamika w stosunku do roku 2009 zamknęła się na poziomie 26,2 proc.

Dobry wynik Europejskiego Funduszu Leasingowego za 2010 r. to efekt skutecznych i konsekwentnych działań w obszarze sprzedaży i marketingu, dodatkowo wzmożonych w 4. kwartale 2010. Poprzez zapowiadane zmiany legislacyjne, dotyczące zniesienia pełnego prawa do odliczenia podatku VAT wraz z końcem 2010, wzrosła liczba zamówień na samochody osobowe z homologacją ciężarową. Samochody z kratką stały się jednymi z najczęściej wybieranych samochodów w salonach dealerskich.

Europejski Fundusz Leasingowy jest największą w Polsce instytucją finansową, oferującą leasing wszelkich środków trwałych. Od 2001 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Crédit Agricole, która znajduje się w światowej czołówce grup bankowych pod względem wielkości kapitału. Od kilkunastu lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Już ponad 200 tys. klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie.

Źródło: EFL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL