10 wyjątkowych Magnum sprzedanych w Niemczech

10 wyjątkowych Magnum sprzedanych w Niemczech

magnum_design_-600

Renault Trucks właśnie sprzedało na aukcji 10 Renault Magnum, które zostały specjalnie udekorowane z okazji dwudziestolecia tego legendarnego pojazdu.W konkursie ogłoszonym na portalu społecznościowym  Jovoto wzięło udział 80 międzynarodowych  projektantów. Zwycięzcą została   młoda projektantka z Rumunii, która ubrała  Renault Magnum w różne marynarki. Przy okazji sprzedaży, przekazano 30 000 euro stowarzyszeniu DocStop, które działa aktywnie w ramach pomocy medycznej dla kierowców.

Pod koniec października sprzedano 10 Renault Magnum, których projekt  zwyciężył w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Renault Trucks Niemcy. Te jedyne w swoim rodzaju pojazdy, oklejone wg projektu wymyślonego przez młodą projektantkę z Rumunii Ionica Dogaru. Dwukolorowe  marynarki obrazują nieustanną fascynację tym legendarnym pojazdem, 20 lat po jego oficjalnej prezentacji i zdobyciu tytułu Trucks of the year w 1991 r.

- Kluczowym elementem jest zamek na środku osłony chłodnicy, oddziela on bowiem część górną i dolną, a każda z nich przedstawia inne wartości : tradycję i nowoczesność. Pojazd ten jednak mimo tych licznych szat, które przybierał przez lata, w głębi duszy jest ten sam - tłumaczy Ionica Dogaru  .

Źródło: Renault Trucks Polska


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL