Schmitz Cargobull laureatem Automotive Lean Production Award

Schmitz Cargobull laureatem Automotive Lean Production Award

Schmitz-Cargobull_award

Co roku jury Automotive Lean Production Award przyznaje nagrodę innowacyjności w kategorii organizacji procesów produkcji uznając, że proces produkcji odpowiada w najwyższym stopniu założeniom Hitoshi Takeda.

W 2010 roku w kategorii średnich przedsiębiorstw nagrodę otrzymał zakład Schmitz Cargobull w Verden. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod koniec listopada 2010 r. w Ingolstadt.

W latach 1990 Hitoshi Takeda, jeden z założycieli filozofii Toyota, był stałym gościem w zakładach Schmitz Cargobull. Zarząd firmy postawił sobie ambitny cel: przeszczepienia  udanych zasad z produkcji samochodów osobowych na linię produkcyjną naczep. Dwa główne zakłady Schmitz w Altenberge i Vreden, jako pierwsze zaczęły wdrażać filozofię Toyota. Przez około pięć lat Schmitz Cargobull stosował nowoczesny system zarządzania, który nosił nazwę Schmitz Cargobull Production System (SPS). Około 850 pracowników aktywnie uczestniczyło w warsztatach mających na celu wyjaśnienie innowacyjnego projektu Toyota. Schmitz Cargobull rozpoczyna szkolenia SPS pracowników dość wcześnie, bo już podczas nauki zawodu.

Filozofia Toyoty w temacie produkcji samochodów zrewolucjonizowała branże motoryzacyjną. W japońskich zakładach system został wdrożony po II wojnie światowej, jego celem jest zwiększanie wydajności produkcji dzięki eliminowaniu wszelkiego możliwego marnotrawstwa, zmiany organizacji produkcji i podniesieniu wydajności pracy. Cztery główne cele systemu produkcyjnego Toyoty to: stworzenie elastycznego systemu produkcyjnego, redukowanie kosztów poprzez eliminowanie marnotrawstwa, rozwijanie potencjału pracowników poprzez wzajemne zaufanie i współpracę, w efekcie dostarczanie produktów i usług najwyższej światowej jakości.

Josef Buddenkotte, członek zarządu Schmitz Cargobull ds. Operacji, tak skomentował otrzymanie nagrody: - Dzisiaj tylko wydajne zakłady produkcyjne mają szanse w starciu z konkurencją europejską. Można być dumnym z zakładu w Vreden.

(MB)
materiały: Schmitz Cargobull

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL