Weekend andrzejkowy na polskich drogach

Weekend andrzejkowy na polskich drogach

Weekend andrzejkowy na polskich drogach to 322 wypadki, 371 rannych i 38 osoby zabite.

Z policyjnych statystyk wynika, że andrzejkowy nastrój przeniósł się na polskie drogi. W ciągu trzech dni weekendu policjanci zatrzymali ponad 1049 nietrzeźwych kierowców.

Jak wynika z policyjnych spostrzeżeń apele o bezpiecznej i bezalkoholowej jeździe nie trafiają do wszystkich. Świadczy o tym miniony weekend w trakcie, którego obchodzone były Andrzejki. Podczas tych trzech dni (29-30 listopada i 1 grudnia) wydarzyło się 322 wypadki, w których rannych zostało 371 osób, natomiast 38 osób zginęło na drodze. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń na drodze były: nadmierna prędkość, niedozwolone wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa i jazda po alkoholu.

Najgorszymi dniami pod względem największej liczby osób zabitych były sobota i niedziela. Właśnie wtedy w 203 wypadkach śmierć poniosły 32 osoby. Z kolei w niedzielę policjanci zatrzymali najwięcej nietrzeźwych kierowców, bo aż 481. W ciągu trzech dni ta liczby wyniosła 1049. Wszystko wskazuje na to, że nastrój beztroskiej andrzejkowej imprezy przeniósł się na polskie drogi.

Policjanci cały czas apelują i podkreślają, że jezdnia to miejsce dla trzeźwych i rozsądnych.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL