Nowe bieżniki ContiTreadTM do samochodów ciężarowych

Nowe bieżniki ContiTreadTM do samochodów ciężarowych

Continental rozszerza ofertę produktów ContiTreadTM obejmującą pasy bieżników wysokiej jakości, stosowane w procesie bieżnikowania na zimno.

- Znacznie powiększyliśmy ofertę ContiTreadTM dla naszych partnerów. Łącznie oferujemy 10 nowych pozycji w różnych segmentach, przeznaczonych do różnych klas pojazdów użytkowych - wyjaśnia Christian Sass, dyrektor ds. bieżnikowania w Dziale Opon Ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Bieżnik Continental LDR1+ z oznaczeniem M+S do opon montowanych na osi napędzanej jest już dostępny u partnerów firmy Continental zajmujących się bieżnikowaniem. Profil ten jest przeznaczony do bieżnikowania opon stosowanych w pojazdach eksploatowanych w dystrybucji lokalnej oraz w przewozach regionalnych, jako ekonomiczna alternatywa dla nowego ogumienia do lekkich i średnich pojazdów ciężarowych. Pas bieżnika występuje w pięciu nowych rozmiarach:
- 205/75 R 17.5
- 215/75 R 17.5
- 225/75 R 17.5
- 235/75 R 17.5
- 245/70 R 17.5

Do opon zimowych bieżnikowanych na zimno firma Continental oferuje profil HDW2 Scandinavia z oznaczeniem M+S, przeznaczony do opon na osie napędowe i dostępny w rozmiarze 315/80 R 22.5, a także bieżnik HTW2 do opon zimowych w rozmiarze 385/65 R 22.5 i 385/55 R 22.5, montowanych w przyczepach i naczepach. Dostępne są także bieżniki do przyczep HTL1 Eco Plus w rozmiarach 385/65 R 22.5 i 385/55 R 22.5, które również są przeznaczone do bieżnikowania na zimno.

Wszystkie bieżniki ContiTread™ są zoptymalizowane pod kątem stosowania na karkasach Continental, ale można je stosować z bardzo dobrym skutkiem także na karkasach innych renomowanych producentów. ContiTread™ jest częścią koncepcji ContiLifeCycle, w ramach której koncern świadczy swoim klientom opłacalne usługi w całym okresie eksploatacji ogumienia, począwszy od zakupu nowej opony, poprzez opcjonalne pogłębianie bieżnika, proces gospodarowania karkasami, aż do bieżnikowania.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL