Carefleet z 70 proc. wzrostem sprzedaży!

Carefleet z 70 proc. wzrostem sprzedaży!

Carefleet - spółka flotowa należąca do Europejskiego Funduszu Leasingowego - osiągnęła w 2010 r. 70 proc.wzrost wartości sprzedaży! Dynamika Carefleet była blisko 2-krotnie wyższa niż całego rynku CFM, który w całym 2010 r. osiągnął poziom 36,8 proc. Do najbardziej udanych dla Spółki należał ostatni kwartał 2010 r., kiedy to dynamika sprzedaży wyniosła 100 proc.

Założona w lipcu 2004 r. firma Carefleet, dzięki doskonałej kadrze menadżerskiej i dobrze zaplanowanej oraz konsekwentnie realizowanej strategii, w ciągu sześciu lat działalności znalazła się w pierwszej piątce operujących na rynku flotowym firm. W podsumowaniu 2010 r., wśród firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym pojazdów, Carefleet uplasował się na czwartym miejscu, po LeasePlan Fleet Management, Arval Service Lease, ING Car Lease. Ostatnie miejsce w tej pierwszej piątce zajmuje BRE Leasing.

W roku 2010 Carefleet podpisał dwa spektakularne kontrakty, z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Carefleet jest pierwszą firmą flotową w Polsce, która podpisała kontrakty z instytucjami administracji państwowej.

- Rynek flotowy w Polsce jest nadal niedoszacowany. Moim zdaniem, w kolejnych latach ta wysoka dynamika sprzedaży nadal się utrzyma. Dobrym prognostykiem dla rozwoju rynku flotowego w Polsce są pozyskane przez nas kontrakty z Ministerstwem Skarbu Państwa czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jest to, w moim przekonaniu, ważny krok w kierunku przełamania pewnego schematu zachowań zakupowych instytucji publicznych. Dzięki tym kontraktom kolejne instytucje publiczne w ramach programów oszczędnościowych wyrażają chęć korzystania z tej formy finansowania zakupu flot i zapraszają nas do przetargów - mówi Frederic Lustig, prezes Zarządu Carefleet.

Flota pojazdów, którą posiadał Carefleet na koniec 2010 roku wynosiła 6930 pojazdów z czego 91 proc. stanowi FSL (Full Service Leasing).

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL