Większe wymagania względem leasingodawców

Większe wymagania względem leasingodawców

Polscy przedsiębiorcy coraz lepiej znają leasing i coraz chętniej z niego korzystają. Równocześnie rosną też ich wymagania względem leasingodawców. Z badania satysfakcji klientów Spółek Leasingowych BZ WBK przeprowadzonego na przez TNS Pentor wynika, że dla przedsiębiorców najważniejsze są wysokie kompetencje doradców leasingowych, korzystna oferta  oraz szybka procedura zawarcia umowy.

Leasingobiorcy uważają, że przy korzystaniu z usługi leasingu, bardziej istotna jest jakość obsługi i kompetencje doradców niż konstrukcja samej oferty (54 proc do 46 proc.). Rynek leasingu w Polsce z roku na rok dojrzewa, co przejawia się w tym, że leasingobiorcy są coraz bardziej świadomi. Oferty firm leasingowych są coraz częściej porównywane lub korzystamy z usług kliku leasingodawców jednocześnie, wzorem państw zachodnich

Z badania wynika, że spośród klientów Spółek Leasingowych BZ WBK znaczna większość przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzała oferty innych leasingodawców (76 proc. wskazań). W porównaniu z poprzednią edycją badania, w 2010 r. wzrosły wskaźniki zadowolenia leasingobiorców ze świadczonych przez Spółki Leasingowe BZ WBK usług. Zadowolonych jest 93 proc. klientów, a blisko 90 proc osób weźmie ponownie pod uwagę ofertę Spółek, jeśli w przyszłości będzie korzystać z leasingu. 86 proc. badanych chętnie poleci usługi firmy innym osobom.
 
Wraz ze wzrostem jakości świadczonych usług, zwiększają się także wymagania leasingobiorców. Według wyników badania zleconego przez Spółki Leasingowe BZ WBK, obok niższej ceny (47 proc. wskazań) oczekują oni od firm leasingowych m.in. bardziej indywidualnego podejścia do klienta (14 proc. odpowiedzi) oraz mniejszej liczby formalności (10 proc. odpowiedzi).  Największe wymagania klienci stawiają  przed doradcami leasingowymi. Ich rola w procesie sprzedaży to nie tylko profesjonalna prezentacja oferty i udzielanie wyczerpujących odpowiedzi na pojawiające się pytania. Klienci oczekują od doradcy m.in. dyspozycyjności, szybkości działania i maksymalnego zaangażowania w ich obsługę. Badanie satysfakcji klientów zostało przeprowadzone na przez firmę TNS Pentor na zlecenie Spółek Leasingowych BZ WBK w listopadzie i grudniu 2010 r. metodą CATI na próbie 1400 klientów.

- Oferty różnych leasingodawców są na podobnym poziomie cenowym, leasingobiorcy bardziej niż w latach poprzednich zwracają więc uwagę na jakość obsługi. W tym aspekcie zostaliśmy bardzo dobrze ocenieni, przede wszystkim dzięki wyróżniającym nas na rynku przejrzystym zapisom umów oraz uczciwemu rozliczeniu umowy kończącej się przed czasem  -  mówi Waldemar Kwiatkowski, członek zarządu BZ WBK Finanse & Leasing.

Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL